Wózki wielofunkcyjne – wady i zalety wielofunkcyjnych wózków dziecięcych

Wózki wielofunkcyjne 2w1, lub 3w1 to alternatywna do dwóch lub trzech oddzielnych wózków dziecięcych. Wózki wielofunkcyjne 2w1 to połączenie gondoli i spacerówki, natomiast modele 3w1 swoim klientom oferują dodatkowo fotelik samochodowy. Jeżeli myślisz o zakupie wielofunkcyjnego wózka dziecięcego przeczytaj najpierw o ich wadach oraz zaletach!

Zalety wielofunkcyjnych wózków dziecięcych

  • Jednorazowy zakup – wielofunkcyjny wózek dziecięcy, kupujesz raz, przed narodzinami dziecka. Niezależnie od tego czy wybierzesz opcję 2 czy 3w1 do swojej dyspozycji masz gondolę, zalecaną w pierwszych miesiącach życia dziecka oraz spacerówkę, kiedy Twoje maleństwo podrośnie.

  • Porównywalna cena – zamiast kupować fotelik, gondolę i spacerówkę oddzielnie, możesz zaopatrzyć się w wielofunkcyjny wózek dziecięcy 3w1. Cena takiego zestawu, w zależności od marki, będzie porównywalna do wózków i fotelika kupionego oddzielnie.

  • Szeroki wybór – obecnie na rynku większość popularnych marek oferuje wielofunkcyjne wózki dziecięce. Znajdziesz je zarówno w Internecie, jak i sklepach stacjonarnych. Szukając odpowiedniego możesz wybrać odpowiednie wyposażenie, rodzaj i wielkość kół, zawieszenie a nawet kolor stelażu!

  • Komfort w wymianie gondoli na spacerówkę – np. dzięki specjalnym adapterom, które sprawiają, że zarówno spacerówka, jak i gondola jest kompatybilna ze stelażem.

Wady wielofunkcyjnych wózków dziecięcych

  • W ofercie wózków 3w1, fotelik samochodowy nie zawsze spełnia podstawowe standardy. Często nie pasuje on ani do dziecka (np. ze względu na wielkość dziecka), ani do auta. Dodatkowo przed zakupem wózka wielofunkcyjnego należy sprawdzić, czy oferowany w zestawie fotelik przeszedł testy zderzeniowe, w tym np. test ADAC, dzięki któremu będziesz wiedział/a jak zachowa się on w trakcie stłuczki/kolizji/wypadku.

  • Waga wózka wielofunkcyjnego – zarówno wózki 2w1, jak i 3w1 częściej są znacznie cięższe od pojedynczych modeli, co może być szczególnym utrapieniem dla rodziców, którzy mieszkają na piętrze bez dostępu do windy.

  • Dłuższy czas składania i rozkładania – aktualnie wielu producentów wypuściło na rynek spacerówki składane i rozkładane za pomocą jednej ręki. Taki wózek można złożyć do naprawdę małych rozmiarów i zawiesić na ramieniu czy schować do małej torby podróżnej. Wózki wielofunkcyjne ze względu na uniwersalność i konieczność dopasowania zarówno gondoli, jak i spacerówki, nie posiadają takiej funkcji.

  • Wózek przystosowany do jednego rodzaju powierzchni – kupując dwa oddzielne wózki, np. gondolę i spacerówkę mamy możliwość dopasowania wielkości kół do nawierzchni po jakiej będziemy się poruszać. Warto pamiętać, że małe koła, ze względu na skrętność świetnie sprawdzą się na równym chodniku czy asfalcie. Duże będą minimalizować wstrząsy.
Umów się i przyjedź do nas