Koła a wózek dziecięcy. Jakie koła w wózku poradzą sobie z każdą nawierzchnią?

Koła w wózku dziecięcym odgrywają znaczącą rolę. W zależności od rozmiaru czy materiału mogą być użytkowane na różnego rodzaju powierzchniach. Zanim kupisz wózek dla swojego dziecka zwróć szczególną uwagę na koła.

Małe koła do wózka dziecięcego

Małe koła do wózka dla dziecka przeznaczone są do jazdy po utwardzonych, płaskich nawierzchniach, jak chodniki czy asfalt. Sprawdzą się również podczas jazdy na zakupy, czy do parku. Wykorzystywane najczęściej w spacerówkach lub wózkach miejskich.

Duże koła w wózku dla dziecka

Wózki wyposażone w duże koła to najczęściej wózki do biegania, wózki spacerowe czy wózki głębokie. Nadają się do prowadzenia w trudniejszych warunkach, jednak mogą przysporzyć nieco problemów w trakcie demontażu i pakowania do auta.

Koła do wózka – materiał

Koła do wózka dziecięcego mogą być pompowane, piankowe lub plastikowe. Ostatnie są najmniej praktyczne – nie redukują drgań, mogą zbyt szybko się zniszczyć, a jazda w wózku wyposażonym w plastikowe koła może okazać się mało komfortowa nawet po zwykłej kostce.

Koła pompowane ograniczają drgania, dlatego też można ich używać do spacerów po trudniejszej nawierzchni, należy jednak uważać, ponieważ łatwo je zniszczyć. Koła piankowe używane przy wózkach dziecięcych są nie tylko trwałe, ale także mogą jeździć po wszelkiej nawierzchni. Niewątpliwą wadą kółek piankowych jest nieco mniejsza redukcja drgań.

Przeczytaj też nasz tekst: Wózek dziecięcy – 3 czy 4 kołowy?

Umów się i przyjedź do nas