Wózki biegowe. Czym są i jak znaleźć odpowiedni dla siebie?

Coraz więcej osób decyduje się na aktywne rodzicielstwo. Wiele ludzi w tym okresie decyduje się na wózki dla dzieci przeznaczone dla sportowców, w tym wózki biegowe. Dzięki temu, czas rodzica z dzieckiem może być spędzony naprawdę dynamicznie!

Wózki biegowe – czym są?

Wózki biegowe to alternatywa dla popularnych spacerówek. Wybierane przez aktywnych rodziców (w tym biegaczy), pozwalają bez względu na warunki atmosferyczne spędzać czas z dzieckiem. Warto wiedzieć, że wózki biegowe świetnie nadają się na różnego typu powierzchnię: od asfaltu, po ścieżki leśne.

Wózki do biegania dla dzieci od popularnych wózków dziecięcych wyróżniają nie cztery, a trzy duże koła, zapewniające duże poczucie komfortu podczas jazdy. Dobry system amortyzacji znacząco wpływa na bezpieczeństwo, a możliwość zablokowania przedniego koła sprawia, że wózek nie będzie zmieniał toru podczas biegu. Warto także wspomnieć o ich lekkości, dzięki której początkujący, czy zaawansowany sportowiec bez problemu wbiegnie pod górkę. Więcej na temat różnic między wózkami trzy i czterokołowymi przeczytasz w naszym materiale na ten temat: Wózek dziecięcy – 3 czy 4 kołowy?

Dodatkowo wózki biegowe dla dzieci wyposażone są w funkcjonalne akcesoria, w tym torbę czy wygodny uchwyt. Wszystko to sprawia, że aktywni rodzice coraz chętniej sięgają po tego typu wózek dla dziecka.

Jak znaleźć odpowiedni wózek biegowy?

Szukając odpowiedniego wózka dziecięcego warto wziąć pod uwagę to, czy posiada sportowe certyfikaty. Dzięki nim będziemy pewni danego modelu. Zanim zdecydujemy się na konkretny wózek warto go też przetestować. Zobaczyć, czy uchwyt jest poręczny, czy wózek biegowy jest lekki lub czy można zdemontować przednie koło, w celu jego wymiany lub umieszczenia modelu w aucie.

Wózek biegowy można wykorzystać również do spokojnych spacerów po parku, czy chodniku. Przed zakupem warto zastanowić się nad jego codziennym zastosowaniem i znaleźć taki, który będzie poręczny oraz wygodny dla nas, i dla dziecka.

Z odpowiednim wózkiem nic nie jest niemożliwe – nawet przebiegnięcie maratonu! Rodzice na prawdę to robią! Możesz przeczytać o tym w naszym tekście: Maraton z wózkiem? Czy to możliwe?

Umów się i przyjedź do nas