Jak wybrać najlepszy wózek spacerowy? 5 porad!

Wózek spacerowy to pojazd, który powinien charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami. Przede wszystkim powinien być poręczny, zwinny i skrętny.  Warto również zwrócić uwagę na koła, kosz, wagę czy akcesoria… Jak wybrać spacerówkę idealną?

1. Rodzaj i wielkość.

Jest to pierwsze, zasadnicze i fundamentalne pytanie, które musimy sobie zadać. Jakiej wielkości i jaki rodzaj wózka nas interesuje? Czy ma to być duża i porządna spacerówka czy raczej lekka, zwinna i prosta “parasolka”? Czy będziemy wózkiem jeździć na wycieczki, gdzie amortyzacja ma duże znaczenie, czy jest nam potrzebna tylko do spacerów na plac zabaw i z powrotem? Należy pamiętać, że małe kółeczka w spacerówkach typu “parasolka” mogą nie dać sobie rady na bardziej “ambitnych” terenach.

2. Kierunek montażu siedziska.

Czy chcesz, aby Twoje dziecko jeździło przodem, a może chcesz mieć je na oku? Jeżeli chcesz mieć możliwość przekładania siedziska, warto o tym pomyśleć od razu. W przeciwnym razie może się okazać, że pozostaje Ci jedynie jazda przodem. Chociaż.. dziecko z pewnością będzie zadowolone 🙂

3. Funkcja spania. 

Niektóre wózki spacerowe mają funkcję, gdzie jednym przyciskiem możemy stopniowo regulować pozycję do spania lub odpoczynku. W innym modelach z kolei, możemy w sposób “płynny” opuścić dziecko do pozycji leżącej za pomocą specjalnego paska przy oparciu. Zastanów się, która wersja będzie dla Ciebie wygodniejsza.

4. Daszek lub budka!

Zwróćcie uwagę czy Wasz model posiada świetliki w daszku wózka – dodatkowe światło i wentylację – bardzo przydatną na gorętsze miesiące. Upewnijcie się również, że po rozłożeniu, daszek zajmuje większą część wózka i da  wystarczającą ilość cienia w upalne dni i osłoni od wiatru podczas jesiennych wichur.

5. Funkcjonalność!

W skład “funkcjonalności” wchodzą wszelkie udogodnienia takie jak: duży kosz na zakupy robione podczas powrotu do domu, osłonka przeciwdeszczowa, poręczna torba czy uchwyt na kubek. Takie gadżety chociaż nie są najważniejsze, potrafią podnieść komfort użytkowania wózka o kilka szczebli wyżej.

Więcej informacji, znajdziesz w najnowszym odcinku – do obejrzenia poniżej:

Umów się i przyjedź do nas