Wózek dziecięcy typu parasolka. Czym jest?

Kiedy dziecko wyrasta z gondoli, próbuje siadać lub już siedzi, czas na nowy wózek potocznie nazywany spacerówką. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów spacerówek, w tym popularne parasolki. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym są, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Spacerówka dla dziecka

Wózek spacerowy przeznaczony jest dla dzieci starszych i może posłużyć dziecku już do końca jego przygody z wózkami. Aktualnie możemy kupić spacerówki kompaktowe, spacerówki 3w1 lub 2w1. W wielu z nich można także zmienić pozycję od siedzącej, po śpiącą. Szukając idealnej spacerówki warto zwrócić uwagę między innymi na te z dużymi kołami, przystosowane do jazdy po trudniejszym terenie i posiadające pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Wózek typu parasolka

Wózek typu parasolka przeznaczony jest, tak jak spacerówka dla starszych dzieci. Rodzice chętnie wybierają wózki typu parasolka, ze względu na ich niezwykłą lekkość. Okazuje się to szczególnie przydatne dla mieszkańców, który nie mają dostępu do windy.

Ponadto wózek typu parasolka łatwo spakować do samochodu, ze względu na niewielkie rozmiary. Obecnie tego typu wózki, tak jak spacerówki wyposażone są w możliwość regulacji oparcia, pasy bezpieczeństwa, aż po daszek. Poza plusami warto też zwrócić uwagę na minusy parasolek. Niestety tego typu wózki nie nadają się na trudniejsze, bardziej wymagające tereny.

A jeśli szukasz wózka, który poradzi sobie na wycieczce za miasto, przeczytaj nasz tekst: Weekendowy wyjazd za miasto. Czy wózek dziecięcy sobie z tym poradzi?

Umów się i przyjedź do nas