Mieszkanie bez windy? 3 metody na wniesienie wózka

Wchodzenie z wózkiem dziecięcym na trzecie czy czwarte piętro w bloku bez windy potrafi zmęczyć! Do tego płaczące dziecko i torba z zakupami przewieszona przez ramię. Kto tego nie zna? W tym artykule dowiecie się jak przygotować się i poradzić sobie w takiej sytuacji.

Lekki wózek dla dziecka

Niekiedy szukając odpowiedniego wózka kierujemy się estetyką, oceniając go pod kątem – ładny/brzydki. A nie o to w tym chodzi. Odpowiedni wózek to taki, który sprawdzi się w wielu sytuacjach, w różnym terenie. Tak, jak sportowcy nie wybiorą wózka retro, tak i mieszkańcy bloku nie wyposażonego w windę nie powinni brać pod uwagę ciężkich, dużych wózków dziecięcych.

Wykonany z lekkich materiałów wózek może okazać się najlepszym pomysłem, jeżeli nie mamy dostępu do piwnicy, czy rowerowni, w ręku trzymamy zakupy i mieszkamy na czwartym piętrze. Lekki wózek to dobry i sprawdzony model także dla tych rodziców, którym czasem psuje się winda.

Montaż i demontaż wózka dziecięcego

Poza lekkością wózka dla dziecka należy wziąć pod uwagę jego montaż, jak i demontaż. Sprawne rozłożenie, czy złożenie wózka okaże się przydatne szczególnie w ciasnych klatkach schodowych. Dodatkowo wózki dziecięce, które można ciągle składać i rozkładać łatwiej przechowywać w mniejszych mieszkaniach czy piwniczkach.

Rowerownia/wózkarnia z miejscem na wózek

Będąc rodzicem i posiadaczem ciężkiego wózka nie warto każdego dnia wnosić go i znosić z ostatniego piętra, chociażby ze względu na nasze zdrowie. Warto więc postarać się o dostęp do rowerowni lub wózkarni, znajdujących się w budynku mieszkalnym, szczególnie wtedy, kiedy wiemy, że w bloku mieszkają uczciwi ludzie. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale też unikniemy niepotrzebnych nerwów spowodowanych wnoszeniem kilkunastokilogramowego modelu do naszego mieszkania.

Przy wyborze lekkiego wózka dla dziecka, na pewno okaże się pomocny również nasz tekst: Stabilny wózek dziecięcy – czy musi być ciężki?

A jeśli mieszkasz w bloku z windą, to przeczytaj nasz poradnik, jak wybrać odpowiedni wózek do windy: Wózki dla dzieci do windy.

 

Umów się i przyjedź do nas