Wózek spacerowy, czy wózek typu parasolka? Jaki wybrać?

Zarówno wózek spacerowy, jak i wózek typu parasolka przeznaczone są dla większych dzieci. Nie nadają się dla noworodków, ze względu na pozycję, w której muszą one przebywać – jak wybrać wózek dla niemowlaka przeczytasz w naszym tekście: Gondola dla dziecka. Czym różnią się od siebie wózki dziecięce i który z nich wybrać?

Wózek spacerowy

Wózek spacerowy dedykowany jest dzieciom, które potrafią samodzielnie siedzieć, ale są na tyle małe, że w trakcie spacerów chętnie zasypiają. Dlatego też wózki spacerowe powinny być wyposażone w funkcję opuszczania oparcia siedziska, dzięki której dziecko przyjmuje najlepszą pozycję w trakcie snu. Szukając odpowiedniego wózka spacerowego warto zwrócić uwagę na takie, w których zmienimy pozycję dziecka – albo na taką przodem do kierunku jazdy, albo twarzą do opiekuna. 

Wózek typu parasolka

Wózek typu parasolka przeznaczony jest dla dzieci starszych, które potrafią chodzić, natomiast bardzo szybko męczą się podczas spacerów. Szukając tego typu wózka także warto sprawdzić wózek, który można rozłożyć do pozycji półleżącej. Zaletą wózków typu parasolka jest ich rozmiar, możliwość łatwego złożenia a także waga

Przy wyborze odpowiedniego wózka, pomoże Ci też artykuł: Wózek dziecięcy, a jego kolor – czy to naprawdę ma znaczenie?

Umów się i przyjedź do nas