Wózek kompaktowy – wózki dziecięce składane jedną ręką

Jeżeli należysz do tego grona rodziców, które uwielbia spacery ze swoim dzieckiem, ale nienawidzi składania i rozkładania ciężkich, nieporęcznych wózków – ten artykuł jest właśnie Ciebie! Projektanci oraz eksperci od bezpieczeństwa stworzyli i wypuścili na rynek wózek, które jest nie tylko lekki, ale który w prosty i szybki sposób złożysz i rozłożysz – oszczędzając przy tym swoje nerwy.

Wózki składane jedną ręką

Obecnie coraz więcej marek posiada w swojej ofercie lekkie wózki składane jedną ręką. Niektóre z nich po złożeniu są naprawdę małe i można schować je nawet w podręcznej walizce! Nazywane wózkami kompaktowymi, służą dzieciom w formie lekkiej wersji spacerówki. Ich waga oraz możliwość szybkiego złożenia i rozłożenia wynika z użycia odpowiednich materiałów i minimalnego wyposażenia.

Aktualnie istnieją dwie wersje tego typu wózków: jedne tuż po złożeniu mogą przyjąć nieco spłaszczoną formę, drugie będą wąskie i długie. Aczkolwiek i te, i te bez problemu schowasz do samochodu, czy przewieziesz w komunikacji miejskiej. Niektóre z firm oferujących wózki kompaktowe to: Britax Romer, Lionelo, X-Lander czy Easywalker.

Wózki kompaktowe – zalety

Wózki kompaktowe są idealne w podróży. Zajmują bardzo mało miejsca i można je wszędzie schować. Sprawdzą się nie tylko na wakacjach u dziadków, ale też w samolocie – w luku bagażowym i dalej, za granicą.

Ponadto ze względu na minimalne wyposażenie, ceny wózków kompaktowych są naprawdę atrakcyjne. Bywa, że są tańsze, niż spacerówki, wyposażone we wszystkie kosze do przewożenia rzeczy i dodatkowe akcesoria. Wiele z wózków kompaktowych posiada specjalną rączkę ułatwiającą przenoszenie lub pasek. Takie rozwiązanie sprawia, że bez problemu lekką spacerówkę zawiesimy na ramieniu i przejdziemy przez plażę, czy wejdziemy po schodach. Niektóre z tego typu wózków dziecięcych wyposażone są dodatkowo w 5 lub 3-punktowe pasy zapewniające bezpieczeństwo, regulowane oparcie lub możliwość zamontowania fotelika!

Lekkość wózków kompaktowych

Największą zaletą wózków kompaktowych jest nie tylko możliwość ich szybkiego złożenia, ale również lekkość. Niska waga z pewnością ucieszy rodziców, którzy nie mogą dźwigać, mają problemy z kręgosłupem lub stawami. Popularne modele najczęściej ważą od 3 do 6 kilogramów.

Zobacz też, jak Rafał testuje Składanie wózka Maxi-Cosi Lila XP jedną ręką!

Umów się i przyjedź do nas