Podróże z wózkiem dziecięcym – czy to możliwe?

Coraz więcej rodziców decyduje się na weekendowe, a często nawet kilkudniowe wyjazdy ze swoim dzieckiem. Ferie, święta, wakacje to tylko jedne z okazji, kiedy można wyjechać za miasto lub poza granicę kraju. Jeżeli w trakcie wyjazdu nie chcesz nosić swojego dziecka na rękach, weź ze sobą wózek dziecięcy!

Wózek dziecięcy a komunikacja miejska

W większych miastach dojechanie z punktu A do punktu B bez samochodu jest możliwe dzięki komunikacji miejskiej. Coraz lepiej dostosowane do rodziców z dziećmi autobusy, tramwaje czy metro oferują specjalne miejsce dla wózków dziecięcych i rodziców. Pamiętaj, że jeżeli takie miejsce jest zajęte przez rowerzystę lub inną osobę, możesz domagać się ustąpienia miejsca w trosce o bezpieczeństwo Twojego dziecka. Często też samo wejście z wózkiem dla dziecka do pojazdu komunikacji miejskiej jest specjalnie oznaczone. Przeczytaj też nasz tekst Wózek dziecięcy w komunikacji miejskiej, o tym, czym się kierować przy wyborze wózka, by nadawał się do podróży po mieście.

Wózek dla dziecka w samochodzie

Obecnie samochód jest najczęściej używanym środkiem transportu. Nic dziwnego, dzięki niemu podróż jest wygodna, a duży bagażnik pozwala na schowanie wszelkich rzeczy. I tak posiadając wózek dziecięcy możemy bez problemu schować go do auta. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu porządku w samochodzie wózek dla dziecka możemy owinąć folią lub schować go do specjalnej torby.

Wózek do samolotu

Jeżeli wybierasz się za granicę nie musisz rezygnować z wózka dla dzieci. Wiele linii lotniczych traktuje wózek dziecięcy jako bezpłatny bagaż. Będąc na lotnisku wózek możesz przekazać w trakcie odprawy bagażowej, pamiętając o złożeniu go i zabezpieczeniu folią. Jeżeli chcesz przekazać wózek pracownikom lotniska możesz zrobić to na chwilę przed wejściem na pokład oddając go stewardesie. Pamiętaj jednak o niezbędnej zawieszce z napisem “delivery to the aircraft” umieszczonej na wózku dla dziecka. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym poradniku Wózek dziecięcy w samolocie – jak przewieźć wózek dla dziecka?

Umów się i przyjedź do nas