Wózek dziecięcy w komunikacji miejskiej

Rodzice małych dzieci mieszkający w większych miastach, przed zakupem wózka często zadają sobie pytanie – jaki wózek wybrać poruszając się komunikacją miejską? Duże, ciężkie wózki nie będą funkcjonalne, a próba przejazdu w autobusie może spowodować tylko złość. Jaki więc wózek wybrać na częste przejazdy komunikacją?

Wózek dla dziecka – komfort w przewożeniu

Duże, ciężkie wózki typu retro są piękne, ale raczej nie sprawdzą się w codziennych podróżach w komunikacji miejskiej. Jeżeli często podróżujesz autobusami/tramwajami czy metrem postaw na wózek dziecięcy, który będzie lekki. Dzięki temu bez problemu wniesiesz go razem z dzieckiem do dowolnego pojazdu.

Kupując wózek dla dziecka należy też zwrócić uwagę na jego wymiary. Pamiętaj, że Twoje dziecko nie potrzebuje drugiego łóżeczka, a wózka. Kupując mniejszy wózek dziecięcy nie będziesz musiał/a walczyć o miejsce w komunikacji miejskiej, a dodatkowo łatwiej wejdziesz i wyjdziesz z wózkiem.

Miejsca w komunikacji miejskiej dla wózków dziecięcych

Korzystając z komunikacji miejskiej należy pamiętać, aby wózek dla małych dzieci ustawić przodem do kierunku jazdy w wyznaczonym do tego miejscu. Następnie należy zablokować koła. Dzięki temu w trakcie gwałtownego hamowania dziecko nadal będzie bezpieczne w swoim wózeczku.

Korzystając ze spacerówki, w których dzieci siedzą tyłem do nas należy ustawić je tyłem do kierunku jazdy, tak aby w trakcie wypadku dziecko nie mogło uderzyć głową o metalowe poręcze. Wózek należy zablokować i trzymać jego rączkę całą podróż.

Przeczytaj też o tym, jaki wózek wybrać w podróż samolotem w naszym tekście: Wózek dziecięcy w samolocie? Jak przewieźć wózek dla dziecka?

Umów się i przyjedź do nas