Wózki dla bliźniąt – czym kierować się podczas zakupów?

Narodziny bliźniąt to podwójna radość. Poza dwoma maluszkami w Twoim domu znajdują się tam też dwa łóżeczka, dwa takie same misie, a w aucie dwa foteliki. Brakuje wózka dla bliźniąt i w sumie nie wiesz, jak podejść do tego tematu? Przeczytaj czym kierować się podczas zakupu wózka dla dzieci.

Wózek dla bliźniąt – pojedynczy czy podwójny

Pojawienie się na świecie bliźniaków nie zawsze musi oznaczać podwójne wydatki. Jeśli chcesz oszczędzić, możesz skoncentrować się na jednym modelu wózka i na przemian wozić w nim swoje dzieci. Chociaż taka opcja po czasie może okazać się uciążliwa, z pewnością nie wpłynie znacząco na stan Twojego konta.

Jeżeli jesteś zdecydowany/a na zakup dwóch wózków, zastanów się czy wolisz wózki pojedyncze prowadzone osobno – jeden przez mamę, drugi przez tatę, czy wózek podwójny prowadzony przez jedną osobę.

Podwójne wózki, chociaż są nieco cięższe od wózków pojedynczych, zajmują zdecydowanie więcej miejsca sprawdzają się szczególnie wtedy, kiedy tylko jeden z partnerów wychodzi na spacer z dziećmi.

Wózek dla dzieci typu tandem

Jeżeli zdecydowałeś/aś się na podwójny wózek musisz pomyśleć w jakim typie powinien być. Obecnie wyróżnia się wózki dla dzieci typu tandem lub obok siebie.

Wózki dziecięce typu tandem charakteryzują się tym, że dzieci siedzą za sobą lub naprzeciwko siebie. Niewątpliwie zaletą tego typu wózków jest ich rozmiar i waga, przypominające wózki pojedyncze.

Wózki dziecięce – obok siebie

Wózki dziecięce obok siebie to najczęściej widywane wózki. Bliźniaki siedzą w nich obok siebie. Zaletą tego typu wózków jest stały kontakt dzieci ze sobą oraz możliwość zabawienia, czy karmienia maleństw jednocześnie.

Umów się i przyjedź do nas