Wózek dziecięcy – 3 czy 4 kołowy?

Liczba kół w wózku dla dziecka potrafi spędzić sen z powiek wielu rodzicom. Pytanie o to, który jest bezpieczniejszy czy stabilniejszy pada w większości sklepów. Otóż odpowiedź jest prosta. Cztero i trzy-kołowy dedykowany jest zupełnie innym rodzicom!

Wózek 3 kołowy

Jeśli jesteś aktywnym rodzicem, zarówno przed, w trakcie, jak i po narodzinach dziecka pomyśl o wózku z 3 kołami. Wózki 3 kołowe to nowość na rynku, do której dopiero przekonują się rodzice. Tego typu wózki najczęściej są lekkie i łatwo nimi kierować. Przed zakupem warto jednak dopytać o stabilność 3 kołowego wózka dla dzieci. 

Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu? W wyborze odpowiedniego wózka pomoże Ci też tekst: Aktywny czas z dzieckiem. Wózek nie musi Cię ograniczać!

Wózek 4 kołowy

Wózki 4 kołowe sprawdzają się między innymi w mieście, na nierównych płytach chodnikowych czy asfalcie. Tego typu wózki dedykowane są rodzicom, którzy lubią spacerować. Dodatkowo rodzice, którzy korzystają z komunikacji miejskiej powinni zwrócić uwagę właśnie na nie, ze względów praktycznych. 

Mieszkasz w mieście i Twój wózek powinien móc odnaleźć się także w autobusach i tramwajach? W wyborze odpowiedniego pojazdu pomoże Ci artykuł: Wózek dziecięcy w komunikacji miejskiej.

Umów się i przyjedź do nas