Aktywny czas z dzieckiem. Wózek nie musi Cię ograniczać!

Na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem decyduje się coraz więcej rodziców. Spacery dookoła bloku zamieniane są na kilkukilometrowe spacery z wózkiem dziecięcym, a czasem nawet biegi. Na popularności zyskują również wypady za miasto z małym dzieckiem. Jeżeli chcesz dołączyć do aktywnych rodziców, pamiętaj, że wózek dla dziecka nie może Cię ograniczać!

Wózek biegowy dla dziecka

Aktywni rodzice nie muszą ograniczać się do uniwersalnych spacerówek czy innych popularnych wózków dla dzieci. Mogą zaopatrzyć się w specjalne wózki biegowe, które wyróżnia lekkość, odpowiedni kształt i duże koła. Projektanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wózki biegowe wyposażyli w drążek, z możliwością regulacji. Dzięki temu każda osoba, która prowadzi wózek może dostosować go do swoich potrzeb.

Dziecięcy wózek turystyczny

Jeżeli nie biegasz, ale często wyjeżdżasz i spacerujesz z dzieckiem po uliczkach Gdańska, Zakopanego czy mazurskich Mikołajkach przetestuj wózek turystyczny. Szukając odpowiedniego wózka dla dziecka zwróć uwagę na jego montaż i demontaż. Sprawne rozkładanie, w tym rozkładanie wózka jedną ręką jest szczególnie przydatne, jeżeli podróżując często się zatrzymujesz.

Ponadto warto zwrócić uwagę na koła, w jakie wyposażone jest wózek oraz zawieszenie. Pamiętaj, że nie każdy wózek, w tym wózek turystyczny będzie odpowiedni na leśne ścieżki, czy kamieniste dróżki. Przed zakupem zapytaj również o system wentylacji wózku i dodatkową ochronę dziecka przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Jeśli często spędzasz czas z dzieckiem poza miastem, przeczytaj też, jak wybrać wózek na wycieczkę w góry oraz wózek na wyjazd na plażę, bo zakładam, że nie będziesz nad morzem tylko leżeć 😉

A jeśli zastanawiasz się, czy po urodzeniu dziecka będziesz nadal móc wyjeżdżać, to koniecznie przeczytaj ten tekst: Podróże z wózkiem dziecięcym – czy to możliwe?

Umów się i przyjedź do nas