Wózek dziecięcy dla miłośników górskich wycieczek

Pasjonaci górskich wypraw, tuż po, a często jeszcze przed urodzeniem maleństwa mają niemałą zagwozdkę – jaki wózek wybrać? W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, szukając wózka dla dziecka przystosowanego do wyjazdu w góry!

Wózek dla dzieci – turystyczny i biegowy

Wybierając odpowiedni wózek dla dziecka na górskie wycieczki należy zwrócić uwagę na ten, który będzie przystosowany do trudnego, wyboistego terenu. Ponadto ochroni dziecko niezależnie od aktualnie panujących warunków atmosferycznych, które w górach mogą zmieniać się co chwilę.

Wózek dziecięcy, przeznaczony do wyjazdów w góry, powinien być lekki, tak, aby nie stanowił dużego obciążenia podczas marszu pod górę. Dodatkowo warto sprawdzić, czy jego demontaż i montaż nie zajmuje dużo czasu, a on sam po złożeniu zbyt dużo miejsca.

Wózki turystyczne, czy wózki biegowe z reguły mają większe koła, którym niestraszny trudny teren. Będąc w górach należy przygotować się zarówno na drogi asfaltowe, jak i leśne, czy kamienne ścieżki.

Wózek dziecięcy w góry – na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem wózka dziecięcego należy zwrócić uwagę na: lekkość, wielkość i szerokość kół, poręczność i uchwyt, odpowiednią amortyzację zapobiegającą wstrząsom, rodzaj materiału z jakiego wykonany jest wózek, ochronę przed szkodliwymi dla zdrowia promieniami, czy ochronę przed wilgocią.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na rower turystyczny, czy rower biegowy przeznaczony dla sportowców, warto sprawdzić i porozmawiać ze sprzedawcą o tym, czy ten typ na pewno będzie odpowiedni dla nas i naszego dziecka.

Jeśli lubisz wyjeżdżać z dziećmi nie tylko w góry, przeczytaj też tekst z radami na temat wyboru odpowiedniego wózka dla dziecka, który poradzi sobie na plaży – nad morzem lub jeziorem. 

Umów się i przyjedź do nas