Maraton z wózkiem? Czy to możliwe?

Czy da się przebiec maraton z wózkiem? Przebiegnięcie maratonu z wózkiem, to ogromny wysiłek dla biegacza. Pokonanie kilkunastu czy kilkudziesięciu kilometrów, to nie jest zwykły spacer czy jogging, a przed startem w maratonie, należy odpowiednio się przygotować. W takim przypadku, do akcji wkraczają wózki do zadań specjalnych – czy takie istnieją? Oczywiście! Wystarczy tylko dobrze poszukać.

O czym należy pamiętać przed maratonem z wózkiem?

Przede wszystkim o tym, że wózek powinien być lekki, ale stabilny. Sam maraton jest wystarczająco męczący. Jeżeli dodamy do tego ciężki wózek, możemy stracić siły w połowie biegu.  Starajmy się więc wybierać wózki w miarę lekkie, ale stabilne.

Warto rozejrzeć się za producentami, którzy specjalizują się w wózkach biegowych, mogących wziąć udział w maratonach. Posiadają one 3 koła, co znacznie ułatwia sterowanie, dzwonki czy hamulec ręczny. Dodatkowym atutem takich wózków są uprzęże 5-punktowe, które zapewniają dziecku dodatkowe bezpieczeństwo podczas biegu.

Przydatne gadżety w wózku biegowym

Biegnąc maraton z dzieckiem w wózku, nie można zapomnieć o tym, że będziemy potrzebować zdecydowanie więcej gadżetów i akcesoriów, niż podczas biegu w pojedynkę. Musimy przecież zapakować pieluszki, butelki z mlekiem w termoopakowaniach, dodatkowe ubranka czy ulubionego misia. Nie możemy również zapomnieć o wodzie i napojach izotonicznych. Na to wszystko musimy mieć miejsce w wózku.

A jeżeli pogoda nie dopisze? Warto zaopatrzyć się w pokrowiec przeciwdeszczowy. Wybór wózka z którym będziemy biegać w maratonach nie jest łatwą sprawą. Jednak mając na uwadze powyższe porady, możemy znaleźć model, który będzie zarówno wygodny jak i komfortowy dla dziecka.

Jeśli lubisz biegać i nie chcesz rezygnować z aktywności z dzieckiem, koniecznie przeczytaj nasz poradnik: Wózki biegowe. Czym są i jak znaleźć odpowiedni dla siebie?

Umów się i przyjedź do nas