Wózek dziecięcy na plażę. Na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego wózka?

Mieszkańcy nadmorskich terenów i miłośnicy weekendowych wyjazdów na plaże, przed zakupem wózka dziecięcego powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Wygodny w prowadzeniu po plaży wózek dla dziecka może uratować niejeden urlop!

Kryteria wyboru odpowiedniego wózka dla dziecka

Szukając odpowiedniego wózka dziecięcego na plażę, pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest waga wózka. Ciężkie wózki dla dzieci nie sprawdzą się na piaszczystym, zapadającym podłożu, a wędrówka z nimi po plaży może przysporzyć problemów niemalże każdemu.

Kolejnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę są koła wózka dziecięcego. Im większe – tym lepsze. Przyjmuje się, że małe i średnie koła wystarczą, jeżeli poruszamy się po asfalcie lub chodniku. Duże koła o szerszej oponie lepiej sprawdzają się w trudniejszych warunkach, w tym na piasku, ponieważ koła nie zapadają się pod ciężarem wózka. Więcej na temat wyboru odpowiednich kół w wózku przeczytasz w tekście: Koła a wózek dziecięcy. Jakie koła w wózku poradzą sobie z każdą nawierzchnią?

Równie istotny okazuje się sam materiał użyty do produkcji wózka spacerowego. Powinien być trwały, odporny na wilgoć, a także łatwy w utrzymaniu. Decydując się na wózek dla dziecka, dobrze pomyśleć o kolorze materiału. Ciemne tkaniny zbyt szybko się nagrzewają, co nie jest ani komfortowe, ani bezpieczne szczególnie w okresie letnim. Natomiast na jasnych tkaninach widać wszelkie zanieczyszczenia, o które nad morzem czy oceanem nietrudno. Jeśli chcesz zgłębić temat, zapraszamy do tekstu: Wózek dziecięcy, a jego kolor – czy to naprawdę ma znaczenie?

Dodatkowe akcesoria do wózka, jak daszek przeciwsłoneczny, uchwyty na parasol, na kubki lub organizer to kolejny punkt, na który należy zwrócić uwagę przy szukaniu wózka dla dziecka na plażę. Dzięki temu wszelkie niezbędne rzeczy będziemy mogli ukryć w jednym wózku.

Przetestuj wózek przed zakupem!

Przed zakupem wózka dziecięcego, warto porozmawiać o nim ze sprzedawcą. Szczególnie jeżeli dopiero spodziewamy się dziecka i jest to nasz pierwszy zakup. Testowanie wózka na plaże, sprawdzenie jego wagi, możliwości skrętu, czy wytrzymałości hamulca znacząco wpłynie na zadowolenie nasze oraz naszego dziecka!

Decydując się na zakup wózka dla dziecka nie skupiajmy się na popularnych modelach, kupowanych przez znajomych czy celebrytów. Mądry wybór, to świadomy wybór, więc przed zakupem zastanówmy się gdzie i w jaki sposób nasze dziecko będzie go użytkować.

Umów się i przyjedź do nas