Wózek dla dziecka i fotelik samochodowy w jednym

Wielu rodziców, zanim kupi wózek dla dziecka posiada już odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka od 0 do 13 miesiąca życia. Fotelik powinien być dopasowany nie tylko do samochodu, ale przede wszystkim do dziecka. Jeżeli należysz do tego grona rodziców i nie wiesz, jak rozwiązać sprawę wózka dziecięcego, a chcesz żeby był kompatybilny z fotelikiem przeczytaj ten artykuł!

Odpowiedni wózek dla noworodka

Na rynku istnieje wiele wózków dziecięcych, które służą do przewożenia noworodków. Ze względu na bezpieczeństwo w pierwszych miesiącach życia zaleca się używanie gondoli, dzięki której dziecko przyjmuje odpowiednią pozycję. Szukając odpowiedniego wózka dla dziecka zwróć uwagę na taki, który ma rozkładany stelaż, dzięki czemu bez problemu złożysz go i schowasz do samochodu lub samolotu (zobacz też nasz tekst: Wózek dziecięcy w samolocie? Jak przewieźć wózek dla dziecka?).

Istotna jest także zdejmowana gondola, którą w każdej chwili możesz zastąpić fotelikiem samochodowym. Jeżeli Twój fotelik i wózek dziecięcy pochodzą od innego producenta wyposaż się w adaptery, dzięki którym idealnie dopasujesz różne modele.

Jeśli jeszcze czekasz na swoje dziecko i jesteś przed zakupem wózka, koniecznie przeczytaj ten artykuł: Pierwszy wózek dziecięcy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dla dziecka?

Umów się i przyjedź do nas