Wózki biegowe. TOP 5!

Z roku na rok coraz większą popularnością wśród aktywnych rodziców cieszą się wózki dziecięce do biegania. Tak zwane wózki biegowe to nic innego, jak modele, z którymi można trenować wspólnie z dzieckiem. Na jakie wózki biegowe warto więc zwrócić uwagę, aby w komfortowy dla siebie i dziecka sposób uprawiać marszobieg, jogging, a nawet przygotować się do maratonu? Podpowiadamy! 

Aby wózek do biegania sprawdził się w terenie i zagwarantował bezpieczeństwo dziecku znajdującemu się w siedzisku, powinien posiadać kilka ważnych cech. Jedną z nich jest stabilność, na którą wpływa i konstrukcja wózka, i odpowiednie zawieszenie. Co więcej, te elementy zapewniają również dobrą przyczepność danego modelu do nawierzchni. Szukając wózka biegowego należy również zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Warto postawić na modele z opływowym kształtem, który umożliwia rozwinięcie większych prędkości podczas biegu. W końcu użytkując wózek do biegania musisz mieć pewność, że będzie sunął przed siebie i ułatwi Ci aktywność. 

Pisząc o wózkach biegowych trudno nie wspomnieć o kołach, które zwykle determinują to, jaką nawierzchnię wybierzesz podczas aktywności z dzieckiem. Warto pamiętać, że duże, grube i odporne na przebicie koła umożliwiają poruszanie się po trudnym terenie, na przykład po lesie. Jeśli jednak częściej korzystasz z utwardzonych nawierzchni, takich jak chodnik zastanów się nad zakupem wózka biegowego z węższymi kołami. Ponadto nie bez przyczyny zawodowi sportowcy trenujący ze swoimi dziećmi doceniają w wózkach biegowych możliwość blokady przedniego koła. Ta funkcja znacznie ułatwia jazdę na wprost. Obecnie na rynku można znaleźć także modele do biegania, których przednie koło jest na stałe „zablokowane”.

A co z bezpieczeństwem dziecka w wózku biegowym? Wpływa na niego nie tylko obecność pasów bezpieczeństwa, ale i ręcznego hamulca, który pozwoli Ci zareagować i zatrzymać wózek tak szybko, jak to możliwe. Co ciekawe, na rynku istnieją modele wózków biegowych wyposażonych w dodatkowe akcesoria wpływające na bezpieczeństwo dziecka, w tym specjalną opaskę na rękę rodzica, która zapobiega odjechaniu wózka podczas biegu.

Cybex Avi, wózek do joggingu i wózek spacerowy w jednym

Jednym z modeli umożliwiających aktywność z dzieckiem z serii Cybex Sport jest wózek Cybex Avi. W tym wyróżniającym się designem wózku do joggingu docenisz opływową konstrukcję, dzięki której wózek nie stawia oporu podczas treningu, a wręcz płynie po twardej nawierzchni. Warto również wspomnieć o oponach, w jakie jest wyposażony wózek Cybex Avi. Nietypowe, ponieważ praktycznie gładkie bez większych wyżłobień wpływają na płynność toczenia się wózka po drodze. Użytkując wózek Cybex Avi możesz odnieść wrażenie, że jest przyssany do asfaltu. Chociaż odbija się to na jego zwrotności, wózek gwarantuje poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

Dodatkowo wózek do joggingu Cybex Avi został wyposażony w uchwyt o kompaktowych wymiarach, dzięki któremu możesz prowadzić ten model jedną ręką! Cybex Avi wyróżnia się także możliwością szybkiego złożenia go niemalże na płasko. Wpływa to na możliwość przewiezienia wózka nawet w niezbyt dużym bagażniku samochodowym i zabranie go dosłownie wszędzie.

Wózek biegowy Baby Jogger Summit X3

Wózek biegowy Baby Jogger Summit X3 sprawdzi się w każdych warunkach: w mieście i poza miastem, a także w terenie. A wszystko dzięki amortyzacji i pompowanym kołom. Pisząc o kołach od razu warto wspomnieć, że przednie koło ma funkcję blokady, dzięki czemu wózek nadaje się i do aktywności sportowych, i do codziennych spacerów. W wózku biegowym Baby Jogger Summit X3 każdy użytkownik doceni w nim zwrotność. Chociaż ta cecha jest nietypowa dla wózków biegowych, stała się charakterystyczna dla tego modelu. Baby Jogger Summit X3 należy docenić również za jego aerodynamiczną konstrukcję i wykończenie.

Wózek biegowy Summit X3 posiada niesamowity system składania, który sprawia, że złożysz go w zaledwie kilka sekund. Aby to zrobić wystarczy odbezpieczyć blokadę i pociągnąć za rączkę, a wózek złoży się sam! Co więcej wózek Summit X3 to jeden z niewielu modeli, który składa się do niedużych rozmiarów i mieści w małych bagażnikach samochodowych.

Baby Jogger Summit X3 nadaje się i do aktywności sportowych, i do codziennych spacerów

Wózek do biegania z dzieckiem Thule Glide 2

Thule Glide 2, to wózek biegowy, w którym po pierwszym treningu docenisz jakość materiałów i dbałość o detale. Sama marka (Thule) przez lata została oceniona tak wysoko, że użytkownicy produkowanych przez nią wózków mogą być ich pewni, niezależnie od wybranego modelu. Jednak, jeśli wspominamy Thule Glide 2 to trudno nie napisać, że właśnie z tym modelem został pobity rekord Guinnessa w biegu z wózkiem w maratonie oraz rekord Guinnessa w biegu z wózkiem w półmaratonie. Świadczy to o tym, że wózek biegowy Thule Glide 2 został stworzony z myślą o tych, którzy chcą rozwijać większe prędkości, wykonywać interwały lub przebieżki. 

Chociaż sama konstrukcja wózka Glide 2 wydaje się sztywna, wózek posiada dobrą amortyzację, która umożliwia przejazd po ewentualnych nierównościach. Amortyzatory wpływają  też na komfort dziecka, które nie powinno odczuwać uroków jazdy po trudniejszym terenie. Inną cechą jaką należy wyróżnić w tym wózku biegowym jest jego stabilność, na którą wpływa między innymi zablokowane przednie koło. 

Thule Glide 2 to wózek zaprojektowany dla biegaczy

Wózek biegowy X-Lander X-Run

X-Lander X-Run to polski produkt, którego zarówno jakość materiałów, jak i wykonanie budzi podziw. Ten kolejny na naszej liście wózek biegowy sprawdza się nie tylko podczas aktywności fizycznej z dzieckiem, ale i codziennego spaceru. Ponadto X-Lander X-Run to dobry model dla tych rodziców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Sztywne i pompowane przednie koła sprawdzi się na nieco trudniejszych nawierzchniach, w tym na ścieżce w parku czy na plaży. Tylne, ustawione pod lekkim kątem koła w połączeniu z dobrą amortyzacją zwiększają jego stabilność i sprawiają, że wózek wręcz przyczepia się do nawierzchni podczas aktywności.

Wózka X-Run nie można zaliczyć do dużych. Wydaje się kompaktowy, z krótkim rozstawem osi i niewielkim rozstawem kół. Dzięki temu ten wózek biegowy bez trudu złożysz i schowasz (bez demontażu kół) do bagażnika samochodowego. Użytkownicy wózka biegowego X-Lander X-Run docenią w nim również aż 3 hamulce: hamulec ręczny oraz hamulce tylnych kół (zarówno prawe, jak i lewe koło ma oddzielny hamulec). Fanom funkcjonalnych gadżetów z pewnością do gustu przypadnie dzwonek dołączony do zestawu.

X-Lander X-Run to wózek do biegania 3w1

TFK Sport: pełnoprawny wózek biegowy z certyfikatem

Kolejny wyróżniony przez nas model – TFK Sport to pełnoprawny wózek biegowy, posiadający certyfikat TÜV. Model ten wyróżnia się między innymi możliwością regulacji wysokości rączki do prowadzenia, aż w 8 pozycjach! Ta funkcja pozwala na prowadzenie wózka bardzo wysokiej lub dużo niższej osobie. A skoro mówimy o prowadzeniu wózka TFK Sport trudno nie wspomnieć o jego wyjątkowej konstrukcji i dobrze działających hamulcach. Jak się okazuje, wózek biegowy Sport nie ma standardowych, małych tłoczków, a raczej tarcze blokujące koło. Aby zahamować wystarczy pociągnąć rączkę, umieszczoną na rączce do prowadzenia wózka. 

Ponadto w wózku TFK Sport należy docenić mieniącą się tapicerkę, która gwarantuje bezpieczeństwo zarówno dziecku, jak i rodzicowi prowadzącemu wózek po zmroku. Dodatkowo producent do wózka biegowego TFK Sport dołączył zestaw kluczy, którymi można dokręcać siłę hamowania, czy regulować skręt przedniego koła.

TFK Sport to pełnoprawny wózek biegowy z certyfikatem

Jeśli szukasz wózka biegowego dopasowanego do potrzeb Twoich i dziecka i wciąż nie możesz zdecydować się na konkretny model, przyjedź do sklepu stacjonarnego Przetestuj-Wózek w Warszawie przy ul. Pryzmaty 30 lub w Gliwicach przy ul. Tarnogórskiej 12, gdzie wspólnie z naszym doradcą porównasz i przetestujesz przed zakupem na specjalnie stworzonym torze wymarzony wózek dla dziecka. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/.

Umów się i przyjedź do nas