Warszawa. Niemowlę wypadło z wózka podczas ostrego hamowania autobusu

Cała Polska żyje wypadkiem z udziałem 4-miesięcznego dziecka, które wypadło z wózka podczas podróży z matką autobusem linii 508. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w piątek, 18 lutego około godziny 13 na Mokotowie w Warszawie.

Z relacji świadków wynika, że podróżujące razem z matką niemowlę wypadło z wózka, kiedy kierowca autobusu ostro zahamował dojeżdżając do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Dziecko po przyjeździe służb zostało przetransportowane do szpitala. Zarówno policja, jak i pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego badają sprawę wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Zdajemy sobie sprawę, że podróżowanie komunikacją miejską nie zawsze jest łatwe, a ilość miejsc dla wózków dziecięcych jest ograniczona. Jednak w obliczu tego wydarzenia i innych, o których nieustannie słyszymy, warto przypomnieć, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w dużej mierze zależy od nas samych. Prawidłowo zapięte 3 lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa w wózkach spacerowych czy odpowiednia głębokość gondoli zapewni dziecku bezpieczeństwo nie tylko podczas podróży komunikacją miejską, ale i w trakcie codziennych spacerów.

Dowiedz się więcej: Nie zapinasz dziecka w wózku? Tak narażasz jego zdrowie. Zapinaj pasy!

Wózek w komunikacji miejskiej

Jeśli podróżujesz z dzieckiem komunikacją miejską pamiętaj, aby podczas wsiadania do autobusu, tramwaju czy metra wprowadzić wózek jako pierwszy. Wózek głęboko-spacerowy (gondolę) należy ustawić przodem do kierunku jazdy w wyznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba zablokować koła wózka. Dzięki temu w trakcie gwałtownego hamowania dziecko nadal będzie bezpieczne w swoim wózku. Wózki spacerowe, w których dzieci siedzą najczęściej tyłem do rodziców należy ustawić tyłem do kierunku jazdy, aby w trakcie wypadku dziecko nie uderzyło głową o metalowe poręcze. Wózek należy zablokować i trzymać jego rączkę całą podróż. W razie jakichkolwiek wątpliwości jak prawidłowo ustawić wózek w pojeździe komunikacji miejskiej warto zapytać kierowcę. Podczas wysiadania to rodzic wychodzi z pojazdu jako pierwszy, a następnie tyłem wyprowadza wózek na siebie.

Umów się i przyjedź do nas