Wózek dziecięcy w samolocie? Jak przewieźć wózek dla dziecka?

Rodzice, którzy wybierają się w swoją pierwszą podróż z maleństwem z pewnością zastanawiają się, co mogą zrobić z wózkiem dziecięcym! Obecnie linie lotnicze oferują pomoc w przetransportowaniu wózka dla dziecka, jednak ich wymogi mogą różnić się w zależności od przewoźnika.

Wózek dla dziecka – jak go zabezpieczyć?

Przed oddaniem wózka podczas odprawy bagażowej należy go odpowiednio zabezpieczyć. Aby uniknąć uszkodzeń wózka dziecięcego owiń go folią bąbelkową, a następnie streczem. Jeżeli chcesz oddać wózek chwilę przed wejściem do samolotu zaopatrz się w torbę przeznaczoną na określony model wózka.

Kiedy oddać wózek dziecięcy?

Wózek dla dziecka możesz oddać w trakcie odprawy bagażowej lub przekazać go stewardessie chwilę przed wejściem do samolotu. Korzystając z pierwszej opcji pamiętaj, aby zabezpieczyć wózek. Najczęściej wózek dla dziecka do drugiego roku życia traktowany jest jako bezpłatny bagaż. Oddając wózek bezpośrednio przed lotem, odbierzemy go zaraz po wylądowaniu.

Pamiętaj, że wózek przekazywany stewardessie powinien mieć zawieszkę z napisem “delivery to the aircraft”. Wózek dziecięcy możesz także zabrać na pokład samolotu, o ile pozwala na to przewoźnik. Jego rozmiar nie może jednak przekraczać rozmiaru bagażu podręcznego.

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas ze swoim dzieckiem i często z nim wyjeżdżasz przeczytaj koniecznie nasze artykuły o podróżowaniu z dzieckiem: Podróże z wózkiem dziecięcym – czy to możliwe oraz Weekendowy wyjazd za miasto. Czy wózek dziecięcy sobie z tym poradzi?

Umów się i przyjedź do nas