Wózki dziecięce rekomendowane w podróży

Wyobraź sobie, że Twój urlop zbliża się wielkimi krokami. Może wyjedziesz na weekend majowy, a może na tygodniowy lipcowy urlop. Bilety kupione, miejsce zaklepane, walizki już dawno są spakowane, chcecie wejść na pokład samolotu i okazuje się, że wózek dziecięcy jaki posiadacie, jest zbyt duży. Czy na pewno chcesz by taka sytuacja zepsuła Ci wyjazd?

O tym, czy da się podróżować z wózkiem dziecięcym pisaliśmy –> tutaj. W jednym z ostatnich artykułów poruszaliśmy inny, ważny temat. Pisaliśmy o propozycjach wózków dziecięcych, które zmieszczą się do małych bagażników. Zachęcamy Cię do lektury, szczególnie jeśli w najbliższym czasie planujesz podróż samochodem ze swoim dzieckiem: Małe wózki dziecięce – propozycje

Wózek dziecięcy – towarzysz wielu wycieczek

Coraz więcej podróżujących rodziców decyduje się na zakup dodatkowego wózka dziecięcego – towarzysza wielu wycieczek. Na co dzień prowadzą oni wózek dla dziecka wyposażony w bardzo dobre amortyzatory, odpowiedniej wielkości koła, szerokie siedzisko dla dziecka. Waga i rozmiary wózka nie mają dla nich znaczenia, bo wózek mieści się do bagażnika, ma swoje miejsce w mieszkaniu, a czasami nawet po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca.

Natomiast wózek dziecięcy, który jest jednocześnie towarzyszem wielu wycieczek jest wyjątkowo lekki. Jego wymiary przed złożeniem i po złożeniu są niewielkie, dlatego świetnie sprawdzi się w wąskich włoskich uliczkach, przy tureckich straganach, ale i w samolocie, w formie bagażu podręcznego.

Szykując się do podróży, warto wiedzieć, że NIEKTÓRE firmy lotnicze dla dzieci do 2 lat pozwalają nieodpłatnie zabrać: wózek kompaktowy, fotelik samochodowy lub łóżeczko turystyczne. Z wózkiem dziecięcym możemy wejść na pokład, o ile spełnia wymagania bagażu podręcznego i jest spakowany w odpowiednią torbę. Inną opcją jest oddanie wózka dziecięcego obsłudze technicznej, która przetransportuje go do luku bagażowego i odda go po zakończeniu lotu. Jeśli chcesz oddać wózek, pamiętaj by zgłosić go podczas odprawy bagażowej i oznaczyć etykietą: „delivery to the aircraft„. 

Propozycje wózków dziecięcych rekomendowanych w podróży samolotem

Producenci bezpiecznych akcesoriów dla dzieci, w tym wózków dziecięcych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnych rodziców, produkując kompaktowe wózki dziecięce. Poniżej umieściliśmy listę kilku modeli, które możesz zabrać ze sobą w podróż, jeśli planujesz lecieć samolotem (kolejność przypadkowa):

City Tour 2Wózek spacerowy Baby Jogger City Tour 2 waży zaledwie 6,5 kg! Na stelażu tego wózka dziecięcego możesz zamontować fotelik samochodowy 0+, gondolę oraz siedzisko spacerowe. W wózku City Tour 2 możesz przewozić swoje dziecko już od pierwszych miesięcy do około 4 roku życia! To co docenisz w wózku od Baby Jogger to z pewnością przednie, amortyzowane z możliwością blokady koła, regulowany podnóżek i system składania wózka jedną ręką do kompaktowych rozmiarów.

Wózek spacerowy Lara 2 od Maxi-Cosi waży jedynie 6,4 kg! Wózek zmieści się w kabinowym schowku bagażowym dzięki swoim kompaktowym wymiarom tuż po złożeniu. Opcja odchylenia oparcia siedziska sprawia, że wózek możesz użytkować już od pierwszych miesięcy życia dziecka, do około 4 roku życia. Kolejnym atutem wózka Lara 2 jest możliwość złożenia go tylko jedną ręką i przetransportowania dzięki wyposażeniu go w dodatkowy pasek na ramię.

Wózek Maxi-Cosi Lara 2 posiada dodatkowo koła z zawieszeniem, które minimalizuje wstrząsy. Na bezpieczeństwo w modelu Lara 2 wpływa obecność pasów bezpieczeństwa, które posiadają wyściółki chroniące przed bolesnym otarciem. Oprócz tego wózek dziecięcy Lara 2 posiada oddychające siedzisko spacerowe, które wpływa na komfort termiczny Twojego dziecka!

LibelleSpacerówka Libelle marki Cybex jest przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca życia do około 4 roku. Atutami tego modelu są ultralekkość i ultrakompaktowość! Libelle możesz w kilka sekund złożyć do wielkości bagażu podręcznego. Oprócz tego w wózku dziecięcym Libelle możesz regulować podnóżek i odchylić oparcie nawet do pozycji leżącej, co znacznie wpłynie na komfort podczas spaceru i zapewni zdrowy sen Twojemu dziecku! Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o wózkach marki Cybex zajrzyj tu –> Cybex PRIAM <–

Poznaj samoskładający się wózek Goody marki Chicco, o wadze jedynie 6,9 kg! Skrętność i łatwość podczas manewrowania to niejedyne plusy tego modelu. W Goody docenisz również możliwość odchylenia oparcia aż w 3 pozycjach i regulowany podnóżek, które znacznie wpłyną na komfort podczas jazdy. Oprócz tego wózek dziecięcy Goody został wyposażony w przezroczyste, poliwęglanowe kółka oraz kulkowe łożyska, które sprawdzą się na różnych nawierzchniach.

Jeśli szukasz odpowiedniego wózka dziecięcego przed podróżą zapraszamy Cię do Warszawy, na ul. Pryzmaty 30 w celu sprawdzenia i zakupu wózka marzeń! Pamiętaj o uprzednim umówieniu wizyty –> 22 378 10 71

Umów się i przyjedź do nas