Małe wózki dziecięce – propozycje

Być może już niedługo czeka Was zakup pierwszego wózka dla dziecka, lub spacerówki, z którą pomkniecie na ulubiony plac zabaw. Mniej więcej wiecie czego szukacie. Lekkość, pompowane koła, regulowana rączka, moskitiera gratis i granatowy kolor. A czy pomyśleliście o rozmiarach wózka dziecięcego tuż po złożeniu? Nawet jeśli nie jesteście Cejrowskim czy Wojciechowską i nie podróżujecie boso na kraniec świata, kiedyś włożycie wózek dziecięcy do bagażnika Waszego auta.

Bagażnik kontra wózek dla dziecka.

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami dużego, rodzinnego samochodu, z bagażnikiem, który mieści więcej, możecie wybrać dowolny wózek dziecięcy: parasolkę, wózek do miasta, lub model do biegania (a może nawet wszystkie trzy!) Ale jeśli do bagażnika Waszego auta wejdzie „tylko trochę”, rozmiar wózka dziecięcego tuż po złożeniu powinien być pierwszym punktem, na jaki patrzycie podczas poszukiwań dobrego modelu. Pamiętajcie też, że poza wózkiem w bagażniku często mamy dodatkowo: koło zapasowe, instalacje LPG, narzędzia. Oprócz tego zakupy, czy walizki. I to wszystko powinno zmieścić się właśnie w bagażniku!

Do sedna! Szukając wózka dziecięcego możecie trafić na…

a) Wózki, które mieszczą się do pojemnych bagażników. W tego typu wózkach dla dzieci często trzeba zdemontować pewien element wózka by złożyć stelaż: czasem koła, czasem siedzisko. Bardzo często takie wózki przystosowane są do jazdy w trudnym terenie, stąd ich rozmiar, a niekiedy też większa waga, przez wyposażenie modelu w duże koła, odpowiednią amortyzację, szerokie siedzisko, które pozwalają na komfortowy spacer z dzieckiem po kamieniach, czy leśnych drogach. Do większych wózków możemy zaliczyć wózki biegowe, wózki dla rodzeństwa, wózki spacerowe w teren, w tym Maxi-Cosi Lila XP.

b) Wózki kompaktowe, które po złożeniu mają niewielkie rozmiary. Okazuje się, że trend na niewielkie i lekkie wózki dziecięce sprawił, że coraz więcej modeli ma małe wymiary po złożeniu. Niektóre z tych modeli możecie składać bez demontażu siedziska spacerowego co jest absolutnym hitem! Najczęściej są to spacerówki, czy wózki miejskie, które bez trudu złożycie jednym ruchem lub za pomocą odpowiednich przycisków umieszczonych na rączce wózka dziecięcego. Przykładem tego typu wózków dla dzieci są: Oyster Zero, Chicco Goody, Peg-Perego Selfie, Maxi-Cosi Mara, czy Baby Jogger City Tour 2.

c) Rewelacją są wózki, które po złożeniu wyglądają jak mała walizka i które można zabrać ze sobą do samolotu w formie bagażu podręcznego. Minusem tego typu modeli jest to, że nie każdy z nich nadaje się na trudny teren. Aczkolwiek ich rozmiary i lekkość pozwalają na szybkie przeniesienie, dzięki wyposażeniu ich w rączkę lub pasy. Jeśli szukasz takiego wózka, zwróć uwagę na model: Cybex Libelle, czy Maxi-Cosi Lara2. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o wózkach marki Cybex zajrzyj tu –> Cybex PRIAM <–

Gondola płaska jak naleśnik.

Jeśli stoicie przed wyborem gondoli, powinniście wiedzieć, że możliwość złożenia posiadają nie tylko siedziska spacerowe. Coraz więcej gondoli, jakie pojawiają się na rynku może być złożona na płasko, na tak zwany naleśnik. Dzięki temu po skończonym spacerze lub w transporcie możemy zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Przykładem tego typu gondoli jest Baby Jogger City Mini 2/GT2, czy Britax Romer SMILE III.

Jeśli nie wiecie, czy wózek dziecięcy jaki wybraliście zmieści się do bagażnika Waszego samochodu lub nie jesteście pewni jego rzeczywistych rozmiarów, zapraszamy Was do Warszawy, na ul. Pryzmaty 30 w celu sprawdzenia i zakupu wózka marzeń! Pamiętajcie o uprzednim umówieniu wizyty –> 22 378 10 71

Umów się i przyjedź do nas