Jak wybrać najlepszy wózek miejski? 5 porad

Wózek miejski to pojazd, który powinien charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami. Przede wszystkim powinien być poręczny, zwinny i skrętny. Nie musimy tu szukać dużych pompowanych kół na tereny leśne, ale warto pomyśleć na przykład, nad pojemnością… kosza! Dlaczego? Zapraszam do lektury 🙂 

1. Kompaktowość

Wózek miejski powinien być przede wszystkim – kompaktowy. Wydaje się banalne, ale warto zwrócić na to uwagę, aby potem nie musieć wykonywać ciężkich manewrów pomiędzy półkami w sklepie czy przenosząc go nad schodkami. Przydatne również podczas jazdy komunikacją miejską.

2. Składanie

Łatwe i szybkie składanie (najlepiej jedną ręką) to must have każdego wózka miejskiego. Uwierz mi – podziękujesz, kiedy trzymając jedną ręką siatki z zakupami i dziecko, będziesz na szybko pakować wózek do bagażnika.

3. Waga

Składanie jedną ręką to jedno, ale włożenie wózka do samochodu, wyjmowanie go i wnoszenie po schodach to zupełnie inna bajka. Twoje plecy podziękują Ci, jeżeli zdecydujesz się na w miarę lekki model.

4. Pojemność kosza

Jako tata piątki dzieci zapewniam Cię, że  nie ma czegoś takiego jak “za duży” kosz 🙂 Małe zakupy, piłka, lalka, picie, chusteczki – uwierz mi, że nie ważne jakiej wielkości koszyk będzie i tak uznasz, że mogłaś wybrać większy.

5. Styl i wygląd

U mnie na pozycji piątej, u Was może być na pierwszej. Dłużej nie będę się rozwodzić, ponieważ o gustach się nie dyskutuje i ile osób tyle opinii 🙂 Jeden woli nowoczesny złoty, drugi koniecznie  różowy, a trzeci czarny. I to jest ok! Ważne, abyście Wy byli zadowoleni i czuli się komfortowo z wybranym przez Was modelem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam do obejrzenia odcinka:

Umów się i przyjedź do nas