Wózki do biegania dla aktywnych rodziców

Coraz cieplejsze wiosenne dni, zachęcają wielu z nas do powrotu do formy. Fit mamy motywują się wzajemnie do ćwiczeń, tatusiowie umawiają się na wspólne bieganie. Tylko, jeśli jest się rodzicem, żądnym smukłych ud, niebywałej siły i końskiego zdrowia – pada to pytanie: co zrobię z dzieckiem podczas treningu? 

Fit mamo! Strong tato! Rodzicielstwo nie musi Cię ograniczać!

A gdyby tak uprawiać sport razem z dzieckiem? Gdyby zarazić je miłością do aktywności fizycznej, do ćwiczeń? Biegać wspólnie z roczniakiem czy dwulatkiem, uprawiać jogging, marszobieg, trenować do maratonu, a nawet zapisać się na BuggyGym? Producenci wózków dziecięcych sprawili, że to nie mrzonki, czy czcze gadanie, a realny, dający się wykonać pomysł. I tak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych rodziców, stworzyli wózki do biegania.

„Wózek do biegania? Mam w domu spacerówkę dla dziecka! Może być?”

Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym sportowcem, który ma za sobą kilka maratonów, czy amatorem, który, zanim usiądzie przed biurkiem w pracy, rano przebiegnie 5 kilometrów, jeśli chcesz uprawiać jakąkolwiek aktywność z dzieckiem, zadbaj o jego bezpieczeństwo oraz swój komfort i kup wózek do biegania. Parasolka, czy zwykła spacerówka, chociaż sprawdzi się podczas codziennych spacerów, nie przyda Ci się podczas biegu po lesie (nie wspominając o biegu po górach, czy nad morzem).

Wózek do biegania charakteryzuje się stabilnością, przyczepnością do podłoża, możliwością blokady przedniego koła (co znacznie ułatwia jazdę na wprost), obecnością hamulca (często ręcznego), pasów bezpieczeństwa dla dziecka, amortyzatorów i odpowiedniej wielkości kół odpornych na przebicie. Użytkując wózek do biegania, masz mieć pewność, że będzie niwelował wstrząsy kiedy: wjedziesz na kamyk, korzeń lub trafisz kołem w dziurę. Że sprawdzi się na wymagającym, jak i łatwym do pokonania terenie. Że napędzany siłą Twoich mięśni będzie płynął, sunął przed siebie, a nie stawiał opór i utrudniał aktywność.

Do wyboru, do koloru…

Chociaż wózków do biegania, stworzonych z myślą o aktywnych rodzicach jest mniej, niż zwykłych spacerówek, to fit mamy i strong tatusiowie mogą wybierać i przebierać spośród kilku firm i modeli, które są na rynku. Poniżej przedstawiamy przykładowe, warte uwagi wózki do biegania (kolejność przypadkowa):

  1. Baby Jogger City Mini GT2
  2. Baby Jogger Summit X3
  3. Baby Jogger City Elite 2
  4. Thule Urban Glide
  5. TFK Sport
  6. TFK Mono Sport

Powyżej przedstawione modele, to wózki do biegania z pojedynczym siedziskiem. Na rynku poza nimi istnieją również wózki z podwójnym siedziskiem, idealne dla bliźniąt, czy rodzeństwa w zbliżonym wieku. Przykładem wózka do biegania z podwójnym siedziskiem jest TFK Duo Sport.

Wózek do biegania – nie tylko do biegania 🙂

Chociaż wózki biegowe, wykorzystuje się przede wszystkim podczas biegu, joggingu czy marszobiegu, idealnie sprawdzą się podczas nowej, uzyskującej coraz więcej zwolenników aktywności, tak zwanego fitnessu z wózkiem (BuggyGym). BuggyGym pozwala (najczęściej) mamom siedzącym w domu z dzieckiem, na powrót do aktywności i formy sprzed ciąży, poprzez wykonywanie ćwiczeń rozciągających, aerobowych, wzmacniających przy wózku, w którym śpi maleństwo.

Jeśli nie masz jeszcze wózka do biegania…

lub nie wiesz, który będzie najlepszy, zapraszamy Cię na ul. Pryzmaty 30 w Warszawie. Zapisz się na przetestowanie i zakup wózka do biegania oraz skorzystaj z profesjonalnej, godzinnej pomocy jednego z naszych doradców.

Zadzwoń już dziś: 22 378 10 71  lub zapisz się online i umów się na wizytę!

Przy okazji odwiedź też nasz profil na Facebooku, zaobserwuj na Instagramie oraz subskrybuj nasze konto na YouTube!

Umów się i przyjedź do nas