Spacerówka marzeń, czyli o wózku spacerowym

Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna, coraz cieplejsze dni oraz możliwość swobodnego poruszania się zachęcają rodziców do wspólnych spacerów z dziećmi. Jeśli Twoje maleństwo skończyło już 6 miesięcy i/lub samodzielnie siedzi możesz pomyśleć o przejażdżkach w wózku spacerowym zapewniającym odpowiednią pozycję oraz niezwykle ciekawe widoki!

Wózek spacerowy – co to takiego?

Tak zwana spacerówka, to nic innego jak wózek spacerowy przeznaczony dla dzieci.

  • Od kiedy? Od momentu, aż dziecko potrafi samodzielnie usiąść i/lub ma już 6 miesięcy. Dzięki temu poprawna pozycja w spacerówce nie jest wymuszona.
  • Do kiedy? Do chwili kiedy dziecko będzie jeszcze chciało siedzieć w wózku lub do osiągnięcia przez nie określonej wagi (każda spacerówka może mieć inną dopuszczalną wagę!)

Gondola kontra spacerówka

Zadaniem gondoli jest zapewnienie pozycji leżącej – odpowiedniej dla noworodka i niemowlęcia do około 6 miesiąca życia. W wózkach spacerowych dziecko przyjmuje najczęściej pozycję siedzącą, chociaż warto wiedzieć, że na rynku jest dużo modeli z regulowanym oparciem, w tym do pozycji leżącej. Dzięki temu bez trudu znajdziesz odpowiednią pozycję dla swojego dziecka, kiedy zaśnie. Przykładem takiej gondoli może być wózek City Elite 2 marki Baby Jogger lub Lila XP firmy Maxi-Cosi.

Spacerówki małe i duże

Małe wózki spacerowe, nazywane też parasolkami to wózki typowo miejskie, które możemy zabrać na na miasto lub do galerii handlowej. Najczęściej mają małe kółka i składają się do niewielkich, wręcz kompaktowych rozmiarów. Większe spacerówki wyróżniają się najczęściej dużymi kołami i odpowiednią amortyzacją. Takie wózki spacerowe pozwalają na przejazd po trudnym terenie, w tym po leśnych drogach, piasku czy kamiennych dróżkach.

Podróż w obu kierunkach

Możliwość umieszczenia siedziska spacerowego przodem i tyłem do kierunku jazdy występuje najczęściej w modelach 2w1. Niektóre modele wózków posiadają obrotowe siedziska, dzięki którym za pomocą jednego przycisku będziecie mogli zmienić ich kierunek. Opcja zmiany sprawdzi się szczególnie w przypadku dzieci, które szybko nudzą się podczas spacerów. Przykładem wózka spacerowego, w którym możesz wybrać jeden z dwóch kierunków jest między innymi NUNA MIXX.

Dodatkowe akcesoria

Podobno „diabeł tkwi w szczegółach”. Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na drobiazgi, które często wpływają na funkcjonalność wózków spacerowych. Szukając idealnej spacerówki warto przyjrzeć się

  • budce z filtrem UPF 50+: czy ma świetliki, opcje poszerzenia lub wentylację,
  • koszykowi na zakupy: czy jest otwarty, czy zamknięty,
  • czy posiada dodatkowe kieszonki/schowki.
  • czy ma dodatkowe akcesoria, w tym folię przeciwdeszczową.

Zapisz się, przetestuj, kup!

Jeśli przed zakupem spacerówki marzeń, wolisz ją najpierw przetestować – możesz to zrobić w sklepie PRZETESTUJ-WÓZEK, na ul. Pryzmaty 30 w Warszawie, gdzie czeka na Ciebie specjalny tor do testowania różnych modeli wózków dziecięcych oraz najlepsi doradcy, którzy sugerując się Twoim potrzebami, pomogą Ci znaleźć idealny wózek spacerowy!

Pamiętaj o obowiązkowych zapisach on-line lub zadzwoń pod numer: 22 378 10 71 w celu umówienia wizyty!

Umów się i przyjedź do nas