Gwarancja i serwis wózka dziecięcego. Co zrobić z uszkodzonym wózkiem?

Czy wiesz, że wózki dziecięce mogą czasem ulec uszkodzeniu? Nieprawidłowe użytkowanie wózka, w tym niezgodny z instrukcją montaż, niewłaściwe przechowywanie lub przebicie opon sprawiają, że dany model należy zareklamować u producenta lub oddać do serwisu. Jeśli jednak chcesz tego uniknąć po zakupie postaraj się o niego zadbać i prawidłowo go konserwuj.
Kupując wózek nie myślimy o tym, że jego dowolna część w każdej chwili może ulec zniszczeniu. Dlatego jeszcze przed zakupem, warto dopytać sprzedawcę o okres gwarancyjny danego wózka, który zależy od producenta
Po pierwsze – pamiętaj o okresie gwarancyjnym

Każdy wózek dziecięcy, który kupujesz w sklepie lub bezpośrednio od producenta jest objęty okresem ochrony gwarancyjnej. Oczywiście długość okresu gwarancji zależy od samego producenta i może ona trwać zarówno rok, jak i być udzielona dożywotnio. Aczkolwiek jeśli w oświadczeniu gwarancyjnym nie określono długości jej trwania, przyjmuje się, że wynosi ona dwa lata (od momentu zakupu wózka przez kupującego).

Okres ochrony gwarancyjnej upoważnia kupującego do złożenia reklamacji, na przykład w przypadku odkrycia wad fizycznych, wad produkcyjnych lub ukrytych wad materiałowych danych elementów wózka, które uniemożliwiają jego prawidłowe użytkowanie. Po złożeniu odpowiedniego wniosku oraz wymaganych dokumentów (w miejscu zakupu produktu/bezpośrednio w serwisie producenta) i pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji, producent może:

  • zwrócić zapłaconą kwotę, o ile naprawa lub wymiana danej części jest na przykład niemożliwa,
  • wymienić wózek dziecięcy na nowy lub wymienić jego wadliwe elementy, które podlegają gwarancji,
  • dokonać naprawy wózka dziecięcego.

Warto jednak dowiedzieć się, jakich wad nie obejmuje dana gwarancja. Najczęściej mowa o zużytych w wyniku normalnej eksploatacji elementach wózka, uszkodzeniach wynikających z działania środków chemicznych czy wad spowodowanych celowo. Co więcej, gwarancja najczęściej nie obejmuje uszkodzeń powstałych na skutek samodzielnych przeróbek, w wyniku których konsument może nawet stracić prawo do gwarancji.

Serwisy wózków dziecięcych

Jeśli zakupiony wózek dziecięcy nie podlega już ochronie gwarancyjnej, a uległ uszkodzeniu, taki model możesz oddać do jednego z wielu działających w Polsce serwisów wózków dziecięcych. Za określoną cenę serwisant może naprawić  w użytkowanym przez dziecko wózku poważne uszkodzenie lub wymienić zużytą część na nową. Co więcej do serwisu wózków dziecięcych możesz oddać także sprawny i nieuszkodzony model w celu jego przeglądu.

Zadbaj o wózek dziecięcy swojego dziecka

Jeśli jednak chcesz uniknąć reklamacji lub wysłania wózka do serwisu, po zakupie postaraj się o niego zadbać i prawidłowo go konserwuj. W miarę możliwości regularnie przecieraj tapicerkę wózka, aby usunąć z niej wszelkie plamy i zbierający się kurz czy roztocza. Tę samą czynność wykonaj w stosunku do odpinanych elementów materiałowych, w jakie został wyposażony wózek, w tym daszek przeciwsłoneczny, kosz na zakupy czy organizer.

Chcesz aby kupione przez Ciebie siedzisko spacerowe lub gondola do wózka zawsze wyglądały jak nowe? Zatroszcz się o ich prawidłową konserwację!

Jeśli chcesz wyczyścić wózek dziecięcy użyj do tego wilgotnej ściereczki, a następnie wywietrz wyczyszczone siedzisko spacerowe lub gondolę. Pamiętaj żeby podczas czyszczenia nie dociskać ściereczki, aby nie poszarpać materiału, który później będzie wyglądał nieestetycznie i który trudno będzie naprawić. Niektórzy z producentów zalecają nawet aby podczas prania materiałowych elementów wózka wyłączyć funkcję wirowania. Staraj się unikać także silnych detergentów, a jeśli musisz użyć środka chemicznego, wybierz delikatny preparat do czyszczenia tkanin.

Poza tapicerką zadbaj również o koła do wózka dziecięcego. Przede wszystkim postaraj się unikać miejsc, w których wybrany wózek dziecięcy po prostu sobie nie poradzi. Na trudnych do pokonania nawierzchniach łatwo uszkodzisz nie tylko koła, ale także inne elementy wózka. Poza tym, pamiętaj o regularnym czyszczeniu kół, szczególnie jeśli spacerujesz po plaży czy lesie. Do czyszczenia kół i elementów nadkola używaj wilgotnej ściereczki, a następnie dobrze je osusz. Pamiętaj też o regularnym sprawdzaniu i utrzymywaniu prawidłowego ciśnienia w kołach.

Dowiedz się jak jeszcze możesz zadbać o wózek dla swojego dziecka w salonie Przetestuj-wózek. Odwiedź nasz sklep przy ulicy Pryzmaty 30 w Warszawie, porozmawiaj z ekspertem, przetestuj przed zakupem i kup funkcjonalny wózek dziecięcy! Umów się już teraz na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/

Umów się i przyjedź do nas