Wózek dziecięcy do samolotu – jak wybrać najlepszy? Ranking TOP 5!

Wakacje rozpoczęły się na dobre, a wraz z ich nadejściem rodzice zaczynają poszukiwania wózków dziecięcych do samolotu. W końcu wózek to taki przedmiot, bez którego trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek podróż. Na jakie wózki warto więc zwrócić uwagę, aby były zwrotne, łatwe w prowadzeniu, wygodne dla dziecka, a przy tym mogły zostać zabrane na pokład samolotu?

Cieszy fakt, że rodzice coraz chętniej podróżują ze swoimi pociechami. Nie dziwi jednak, że często wybieranym przez nich środkiem transportu jest samolot. Wyjście linii lotniczych naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców sprawiło, że wiele ograniczeń, z którymi kiedyś borykali się pasażerowie, zostało zniesionych. Tak więc, przy spełnieniu wymagań dotyczących bagażu podręcznego, na wiele pokładów samolotów wniesiemy złożony i zapakowany do torby wózek dziecięcy. Które wózki dziecięce spełniają te wymagania?

X-Lander X-Fly

Wózek dziecięcy 2w1 X-Lander X-Fly, stworzony z myślą o dużych i małych miłośnikach podróży, zamieni każdy spacer w ekscytującą wyprawę! Ważący jedynie 6,9 kg wózek został wyposażony w pasek umożliwiający szybkie i łatwe przenoszenie go po złożeniu. A do złożenia go wystarczą zaledwie dwa ruchy, aby zamienić go w jeszcze mniejszy pakunek i zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Po rozłożenie wózek X-Lander X-Fly zamienia się w wygodny wózek, którego szerokość siedziska spacerowego jest mniejsza zaledwie o centymetr od wózka terenowego X-Move tej samej marki. Amortyzowane i łożyskowane koła sprawiają, że X-Fly prowadzi się płynnie po każdej, nawet nierównej nawierzchni. 

Na bezpieczeństwo w wózku spacerowym X-Lander X-Fly wpływają dodatkowe elementy odblaskowe, w tym odblaski na podnóżku czy na budce. Oprócz tego wózek został wyposażony w 5-punktowe pasy z systemem szybkiego rozpinania. 

Kompaktowy wózek spacerowy Baby Jogger City Tour 2

Kompaktowym i lekkim kompanem podróży, bez którego wielu rodziców nie wyobraża sobie podróży, jest wózek spacerowy Baby Jogger City Your 2. Jego niewielkie wymiary po złożeniu (49 x 19 x 60 cm) sprawiają, że ten model od Baby Jogger zabierzesz ze sobą do samolotu w formie bagażu podręcznego. Niech nie zmylą Cię jednak jego niewielkie rozmiary! Wózka spacerowego City Tour 2 Twoje dziecko będzie mogło używać do osiągnięcia wagi 22 kg, czyli do ok. 4 roku życia.

Z myślą o komforcie przed podróżą i w jej trakcie producent wyposażył wózek City Tour 2 w funkcję szybkiego składania jedną ręką. Z pewnością do gustu przypadnie Ci też możliwość schowania złożonego wózka spacerowego do torby, co ułatwi np. transport wózka do samolotu.

Ale to nie wszystko! Wózek Baby Jogger City Tour 2 to komfortowy i bezpieczny model dla Twojego dziecka, w którym wyregulujesz podnóżek oraz oparcie siedziska, nawet do pozycji leżącej. Co więcej, dzięki opcji travel system na stelaż tego wózka wepniesz gondolę, fotelik samochodowy 0+ lub siedzisko spacerowe, tworząc tym samym kompaktowy, lekki, zwrotny i funkcjonalny wózek dziecięcy.

Be Cool Cabin, stworzony z myślą o komforcie dziecka 

Planujesz urlop z dzieckiem? Zabierz ze sobą wózek od hiszpańskiego producenta Be Cool Cabin! Niewielka i lekka, bo ważąca zaledwie 5,6 kg spacerówka zmieści się na pokładzie samolotu, ale też w małym bagażniku samochodowym czy pociągu. Atutem wózka Be Cool Cabin jest możliwość złożenia go jedną ręką. Po złożeniu wózek może stać samodzielnie. Ten model wyróżnia spośród innych mnogość okienek wentylacyjnych, zarówno w budce, jak i pod materacykiem. 

Ultralekka spacerówka Cybex Libelle

Cybex Libelle to wózek, który zabierzesz ze sobą na pokład samolotu. Wózek waży jedynie 5,9 kg i jest najlżejszym modelem stworzonym przez niemiecką, znaną na całym świecie markę Cybex. Można go złożyć do niewielkich rozmiarów (w kostkę). Spacerówka ma opcję blokady, dzięki której wózek Cybex Libelle nie rozłoży się podczas podróży, niezależnie od wybranego środka transportu. 

Cybex Libelle może służyć Twojemu dziecku za drugi wózek: model wykorzystywany w mieście, podczas szybkich spacerów, w podróży. Co ciekawe, spacerówki Cybex Libelle możesz używać od pierwszych miesięcy życia dziecka, dzięki możliwości wpięcia na stelaż wózka fotelika samochodowego 0-13 kg, i korzystać z wózka do osiągnięcia przez nie 22 kg wagi. Pamiętaj jednak, że w tym wózku da się wozić dziecko wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Jednym z atutów wózka spacerowego Cybex Libelle jest opcja regulacji podnóżka i oparcia siedziska spacerowego, również w pozycji do spania. 

Wózek spacerowy Cybex Libelle, chociaż został wyposażony w małe kółka, ma amortyzację. Spacerówka poradzi sobie na płaskiej nawierzchni typu asfalt czy chodnik. 

Leclerc Influencer: spacerówka o wadze 6,6 kg!

Poszukujesz lekkiego wózka dziecięcego, który złożysz w niebanalny sposób, zanim wejdziesz na pokład samolotu? Poznaj model Leclerc Influencer, wózek o wadze 6,6 kg i składający się za pomocą jednego przycisku! Równie dobre wrażenie zrobią na Tobie wymiary wózka po złożeniu, które wynoszą: 56 cm x 47 cm x 24 cm. Przed lotem wózek spacerowy Leclerc Influencer spakujesz w otrzymaną dodatkowo od producenta torbę do wózka (w skład pakietu sprzedażowego wchodzi dodatkowo uchwyt na kubek i folia przeciwdeszczowa).

Wózek spacerowy Influencer poprowadzisz po różnej nawierzchni: chodniku, dróżce w parku czy ścieżce w lesie, dzięki wyposażeniu go w amortyzację. Amortyzacja ta została stworzona na podobieństwo tej stosowanej w wózkach głęboko-spacerowych.  Użytkownicy wózka Leclerc Influencer docenią w nim rozkładane do pozycji leżącej siedzisko spacerowe oraz regulowany podnóżek. Bezpieczeństwo tego modelu zapewniają elementy odblaskowe oraz pasy, z opcją ich błyskawicznego zapięcia.  

Czeka Cię lot z dzieckiem? Jeszcze przed wylotem zaopatrz się w potrzebny podczas podróży wózek dziecięcy, który zabierzesz ze sobą na pokład samolotu. Jeśli jednak wciąż nie możesz zdecydować się na konkretny model, przyjedź do sklepu stacjonarnego Przetestuj-Wózek w Warszawie przy ul. Pryzmaty 30 lub w Gliwicach przy ul. Tarnogórskiej 12, gdzie wspólnie z naszym doradcą porównasz i przetestujesz przed zakupem na specjalnie stworzonym torze wymarzony wózek dla dziecka. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/.

Umów się i przyjedź do nas