Akcesoria do wózka dziecięcego na lato

Czerwiec zapowiada się upalnie. Pewnie wielu z Was, chcąc skorzystać już teraz z pięknej pogody myśli o weekendowych wycieczkach za miasto. Pamiętajcie, że sukces fantastycznej wycieczki, często tkwi w odpowiednim przygotowaniu się, szczególnie jeśli zabieracie ze sobą dzieci.

Zastanawiamy się, czy wiecie, że nawet małym dzieciom upał może doskwierać tak jak nam, dorosłym. Jako eksperci od wózków dziecięcych przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, w którym dowiecie się w co powinien być wyposażony wózek dziecięcy, użytkowany latem. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że niewiele modeli posiada wszystkie, niżej wymienione elementy. Ale jeśli znajdziecie wózek dla dziecka, który ma chociaż połowę z tego, co napisaliśmy – Wasze dziecko będzie dobrze przygotowane na spacery i wycieczki w gorące dni.

Naturalne materiały w wózku dla dzieci

Jeśli wózek dla Waszego dziecka nie jest stworzony z odpowiednich materiałów, na komfortową jazdę nie wpłyną nawet najdroższe akcesoria. Naturalny, oddychający materiał to pierwsza rzecz, na jaką powinniście zwrócić uwagę szukając wózka na lato. Przykładem surowca, z którego wytwarzane są miękkie tkaniny, idealne do wózków dziecięcych jest między innymi bawełna.

Co więcej, przed zakupem wózka zwróćcie uwagę na certyfikaty tkanin. Dlaczego? Ponieważ dziecko, niezależnie od tego, czy użytkuje gondolę, czy już siedzisko spacerowe będzie miało bezpośredni kontakt z danym materiałem: będzie go dotykać i próbować lizać. Dlatego postawcie na bezpieczeństwo i wybierzcie wózek, w którym będziecie 100-u% pewni jakości materiałów.

Możliwość zdemontowania tapicerki

Jeśli w okresie zimowym nie czyściliście tapicerki wózka Waszego dziecka, z pewnością lato, będzie okresem kiedy wypierzecie ją po raz pierwszy. I wspaniale, jeśli wszystkie, a przynajmniej większość elementów wykonanych z materiału będzie można zdjąć ze stelażu i uprać. Pamiętajcie, że w okresie letnim pocimy się szybciej i częściej, więc jeśli chcemy uniknąć przykrego zapachu i pozbyć się bakterii wybierajcie te modele wózków dziecięcych, których tapicerki można demontować.

Wyściełane pasy bezpieczeństwa w wózku dziecięcym

Niezależnie od tego, czy siedzisko spacerowe Waszego dziecka zostało wyposażone w 3, czy 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, ważne aby były one wyściełane. Co to znaczy?

Pasy powinny mieć dodatkowy, chroniący dziecko materiał, który będzie zapobiegał bolesnym otarciom. Jeśli w wakacje ubieracie dziecko w koszulki bez rękawów i dobrze dociągacie pasy bezpieczeństwa, które nie mają żadnej osłony, w krótkim czasie mogą podrażnić bardzo delikatną skórę dziecka. A jeśli dziecko jest spocone, bezpośredni kontakt pasów do skóry będzie wyjątkowo niekomfortowy (żeby nie użyć słowa bolesny). Przykładem wózka spacerowego z wyściełanymi pasami bezpieczeństwa jest model Smile III marki Britax Romer.

Wózek z budką przeciwsłoneczną

Budka w wózkach dziecięcych zaliczana jest do standardowego wyposażenia. Aczkolwiek nie każda budka jest wykonana z tkaniny z filtrem UV. Najczęściej producenci wózków informują o tym przez dodanie wszywki na danym modelu wózka dziecięcego. Odpowiednim przykładem gondoli, która posiada filtr UV jest gondola Baby Jogger City Tour 2 Co więcej, budki w wózkach dla dzieci mogą mieć różne rozmiary: od standardowych, po rozmiar XXL. Jeśli zależy Wam na lepszej osłonie dziecka, zwróćcie uwagę na budki, które można powiększyć o dodatkowy panel. Dobrym przykładem wózka, którego budkę można powiększyć jest wózek spacerowy Quinny VNC.Innowacyjnym rozwiązaniem dla wózków bez ochrony UV jest daszek przeciwsłoneczny, który możesz zamocować na budce przeciwsłonecznej i przeciągnąć go aż do rączki umożliwiającej prowadzenie wózka dziecięcego. Taki daszek nie tylko osłania dziecko przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, ale też nie utrudnia cyrkulacji powietrza.

Pamiętaj, aby nie zakrywać całkowicie gondoli pieluszką tetrową, gdyż w ten sposób możesz doprowadzić do pieluszkowego udaru cieplnego.

Okienka wentylacyjne w budce przeciwsłonecznej

Budka w wózku dziecięcym powinna chronić Twoje dziecko przed promieniami słonecznymi, ale też zapewnić mu optymalną cyrkulację powietrza. Taką wymianę w wózku dziecięcym zapewnią Ci okienka wentylacyjne, umieszczone w budce przeciwsłonecznej. Często są one przykryte dodatkowym materiałem, który bez trudu zdejmiesz lub podwiniesz. Przy okazji tego typu okienka pozwolą Ci na obserwację dziecka przy opuszczonej budce.

Niektóre wózki, w tym wózki biegowe posiadają więcej, jak jedno okienko wentylacyjne. Przykładem takiego wózka jest model Thule Chariot Sport.

Parasolka przeciwsłoneczna w wózku spacerowym

Parasolka przeciwsłoneczna, to przykład wyposażenia wózka dziecięcego, które chociaż nie jest niezbędne, może pomóc osłonić dziecko przed słońcem, szczególnie jeśli użytkujecie wózek spacerowy. Warto wiedzieć, że niektóre modele wózków mają już w zestawie parasolkę i specjalny uchwyt, który pozwoli zamocować ją na stelażu wózka dziecięcego.

Uchwyt w wózku dziecięcym na kubek/butelkę

Niezwykle przydatnym akcesorium jest uchwyt na kubek lub butelkę, montowany najczęściej na stelażu wózka spacerowego. Dzięki temu nie będziecie musieli chować wody lub soku w torebce czy koszu pod siedziskiem. Tak prosty element pozwoli Twojemu dziecku sięgać po ulubiony napój w upalne dni zawsze wtedy, kiedy ma na niego ochotę.

Jeśli szukasz odpowiedniego wózka dziecięcego zapraszamy Cię do Warszawy, na ul. Pryzmaty 30 w celu sprawdzenia i zakupu wózka marzeń! W naszym sklepie znajdziesz również przydatne akcesoria do Twojego wózka. Pamiętaj o uprzednim umówieniu wizyty –> 22 378 10 71

Umów się i przyjedź do nas