Rodzicu! Nie rób TEGO dzieciom w wózkach

Zbliżająca się wiosna to świetny okres sprzyjający spacerom. Rodzice, pod pretekstem pojawienia pierwszych promieni słonecznych chętnie wychodzą z domu, zostawiając w szafie grube zimowe ubrania, zarówno swoje, jak i dziecka. I kiedy z dnia na dzień robi się coraz cieplej, w trosce o swoje maleństwo, zamieniają wnętrze wózka w tropikalny raj.

Pradawne metody, czyli pieluszka na wózku dziecięcym

Pradawnych metod, świadczących o tym jak powinno postępować się z dzieckiem jest wiele. Jedne działają, drugie niestety nie są aż tak skuteczne. Do tej drugiej grupy z pewnością możemy zaliczyć przykrywanie wózka dziecięcego pieluszką. I chociaż możemy tłumaczyć, że przecież nasza mama czy babcia tak robiła, że szkodliwe promienie wpadają do wózka – to naprawdę nie jest to żadne usprawiedliwienie.

Dlaczego? Otóż w przykrytym pieluszką wózku dziecięcym robi się naprawdę gorąco! Brak cyrkulacji powietrza sprawia, że temperatura wewnątrz okrytego wózka znacząco wzrasta, powodując między innymi pieluszkowy udar cieplny.

Pieluszkowy udar cieplny – co to takiego?

Udar cieplny, najprościej tłumacząc, to sytuacja, w której doszło do przegrzania organizmu. Pieluszkowy udar cieplny spowodowany jest odcięciem „świeżego powietrza” w wózku i znacznym wzrostem jego temperatury. Do objawów pieluszkowego udaru cieplnego możemy zaliczyć:

  • Przyspieszone bicie serca,
  • Czerwoną skórę,
  • Niepokój u dziecka, drażliwość,
  • Płytki oddech,
  • W najgorszym wypadku – wymioty i utratę przytomności.

Kupując wózek dla dziecka, pamiętaj o…

…wyborze takiego modelu, który posiada system wentylacji, w postaci specjalnych otworów. Dodatkowo niezbędna będzie także budka do wózka lub parasolka, która ochroni Twoje maleństwo przed słońcem.

Szukając idealnego wózka zwróć uwagę także na jego kolory. Jeżeli Twoje dziecko pojawi się na świecie na przełomie wiosny/lata zwróć uwagę na wózki obite jaśniejszą lub kolorową tkaniną. I przede wszystkim ubieraj dziecko stosownie do pory roku.

Więcej na temat wyboru odpowiedniego koloru dla wózka dziecka znajdziesz w naszym artykule: Wózek dziecięcy, a jego kolor – czy to naprawdę ma znaczenie? 

Umów się i przyjedź do nas