Wózek dziecięcy – czy jest mi potrzebny?

Rodzice, którzy dopiero rozglądają się za odpowiednim wózkiem dla dziecka, na pewno wielokrotnie zadawali sobie pytanie: czy wózek dziecięcy to konieczność? W dobie wygodnych i bezpiecznych fotelików samochodowych czy chust, wózek dla dziecka może wydawać się zbędnym wydatkiem. Nasze doświadczenie rodzicielskie pokazuje, że prędzej czy później, wózek będzie jednym z punktów na Twojej liście MUST HAVE!

Bezpieczeństwo w wózku dla dziecka

Ani fotelik, ani chusta czy wózek dziecięcy nie zagwarantuje bezpieczeństwa Twojemu dziecku, jeśli nie będziesz ich właściwie użytkować. Pierwsze miesiące swojego życia Twoje maleństwo powinno spędzić w pozycji leżącej, jaką zapewni mu gondola. Kiedy zacznie siedzieć możesz pomyśleć o wózku dla starszych dzieci, w tym także o spacerówkach. Obecnie większość wózków dziecięcych zaprojektowana jest tak, aby w trakcie jazdy zminimalizować wszelkie wstrząsy czy drgania podczas jazdy. Dzięki temu wózek dla dziecka można zabrać wszędzie: od wycieczki w góry, aż nad polskie morze.

Dodatkowo zastanawiając się nad zakupem wózka dziecięcego, a chustą czy fotelikiem, warto pamiętać, że wszystkich tych przedmiotów użyjemy w innych sytuacjach. Fotelik stworzony jest z myślą o transporcie dzieci w pojazdach i chociaż wielu rodziców nosi w nim (poza autem) swoje dziecko, używanie samego fotelika może okazać się niewygodne. Wózek, składający się z gondoli (lub fotelika), stelażu i kół pozwoli na bezpieczne i wygodne poruszanie się po różnego rodzaju nawierzchni. Dzięki temu nie będziesz musiał/a dźwigać fotelika!

Postaw na wygodę!

Wyobraź sobie taką sytuację: Twoje dziecko znajduje się w chuście, jaką masz na sobie. Wychodzisz do sklepu, po małe zakupy. Na miejscu okazuje się, że z małych robią się ogromne, a Ty to wszystko musisz najpierw zanieść do kasy, potem do mieszkania. I owszem to możliwe, ale czy wygodne? Czy zamiast na dziecko nie będziesz musiał/a zwrócić uwagi na ciężkie torby jakie niesiesz? Chusty do noszenia dzieci to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz potańczyć z maleństwem, przejść się lub wykonujesz rzeczy, które nie wymagają ciągłego sięgania, schylania czy noszenia ciężkich przedmiotów. Te, posiadając wózek dziecięcy zawsze możesz umieścić w specjalnym koszu do przechowywania rzeczy.

Ponadto myśląc nad zakupem wózka, pamiętaj, że od czasu do czasu zechce go poprowadzić babcia, dziadek czy ciocia. Nie każda osoba musi mieć zdrowy kręgosłup czy siłę do noszenia dziecka w chuście lub samym foteliku samochodowym. Wniosek wysuwa się sam: oszczędzanie na zakupie wózka dziecięcego z czasem może okazać się błędem. Jeśli zdecydujesz się na zakup, wkrótce podziękujesz sobie za zdrowy kręgosłup, mniej straconych nerwów i spokojne, długie spacery.

Umów się i przyjedź do nas