Designerski wózek dla dziecka – okiem taty

Na ulicach poza kobietami prowadzącymi dziecięce wózki, coraz częściej można zobaczyć dumnie spacerujących tatusiów. Większa świadomość oraz chęć bycia tatą nr 1. sprawia, że to właśnie ojcowie, często sami poszukują wózków dla swojego dziecka. Zdarza się, że przy zakupie patrzą na zupełnie inne cechy wózka dziecięcego, niż ich partnerka. Zobacz, czym kieruje się mężczyzna przy wyborze wózka dla swojego dziecka!

Praktyczny wózek dziecięcy według taty

Jeżeli jesteś tatą samotnie wychowującym dziecko, albo Twoja praca pozwala na częstszą opiekę nad dzieckiem, niż Twojej partnerce, z pewnością powinieneś dobrać wózek nie tylko do maleństwa, ale też do siebie. Jako samiec alfa twierdzisz, że waga wózka nie robi żadnej różnicy i bez problemu wniesiesz wózek, dziecko, zakupy, a i partnerkę jak trzeba na to 5 piętro. Dlatego szukając idealnego wózka stawiasz na bezpieczeństwo swojego dziecka. Koła mają być porządne, wykonane z dobrego materiału, tak jak zawieszenie. Wózek dziecięcy może być cięższy niż wszystkie ciężary na siłowni razem wzięte, ale ma być stabilny i przygotowany na każdą dziurę w asfalcie. To praktyczne rozwiązanie, jednak pamiętaj, że od czasu do czasu także Twoja partnerka będzie musiała go wnieść lub znieść.

Wózek to drugi, niekiedy trzeci pojazd, jaki prowadzisz

Na pierwszym miejscu jest oczywiście Twoje ukochane auto. Chcąc mieć zawsze blisko i samochód, i wózek szukasz takiego, który łatwo można schować do bagażnika. Musi zajmować jak najmniej miejsca, bo chowasz tam jeszcze inne skarby. Dlatego przed zakupem idealnego wózka dla taty, złóż go i rozłóż kilka razy w sklepie oraz zobacz, ile tak naprawdę miejsca zajmie w Twoim aucie. Ponadto kup od razu torbę na wózek, dzięki której nie będziesz musiał co drugi dzień sprzątać bagażnika.

Kolejny punkt, na który z pewnością zwrócisz uwagę, to regulowana rączka do wózka

Nie może być zbyt nisko, ponieważ wózek przestanie być wygodny w prowadzeniu. Jeśli wybierzesz taki, którego nie da się wyregulować, szybko przestaniesz spacerować z maleństwem. Dlatego stawiając na praktyczność, przymierz go do siebie, jak i do partnerki/babci/cioci.

Części zamienne to element, na który wpadnie jedynie mężczyzna

W momencie, kiedy Twoja partnerka pyta o dodatkowe akcesoria, typu torba na wózek, ochraniacz na deszcz, Ty zadajesz pytanie o części – dodatkowe kółka w zestawie, sprężyny, śrubki. Nie ma? W takim razie co obejmuje gwarancja? Czy jest możliwość wymiany lub naprawy? Serwisujecie wózki? Słyszysz dwa razy TAK i już wiesz, że jeszcze dziś kupisz ten wózek.

Każdy wie, że nie będziesz spacerował z wózkiem w różowym kolorze, niezależnie od tego, że urodziła Ci się córka.

Kiedy przychodzi czas na wybór koloru wózka, głos rozsądku podpowiada Ci, że stonowany kolor będzie najlepszy. Szary, granatowy lub beżowy nie ma znaczenia, byle nie neonowy.

Każda kobieta i mężczyzna z pewnością zauważą, że w trakcie szukania odpowiedniego wózka dla dziecka zwracają uwagę na zupełnie inne rzeczy. Takie podejście i drobne ustępstwa pozwolą parze na dobór idealnego wózka – zarówno dla delikatnej kobietki, jak i odpowiedzialnej, męskiej głowy rodziny. 

Umów się i przyjedź do nas