Wózek 2w1 dla dziecka. Czy to dobry pomysł?

Czy warto kupić gondolę w pakiecie ze spacerówką? Przed takim dylematem stoi wielu rodziców, oczekujących narodzin swojego dziecka. Chociaż wersje 2w1 wciąż zyskują na popularności, niektórzy rodzice żyją w przekonaniu, że taki zestaw nie może być dobry.

Rodzice poszukujący pierwszego wózka dla noworodka, stoją przed niełatwym zadaniem. Na rynku jest co najmniej kilkadziesiąt modeli wózków dziecięcych, które mniej lub bardziej mogą różnić się od siebie. Na dodatek wiele funkcyjnych, obszernych gondoli jest w pakiecie ze spacerówką, stanowiąc tak zwany zestaw 2w1. 

Wózki dziecięce 2w1 i 3w1

Popularne wśród rodziców modele 2w1 to nic innego jak gondola i spacerówka w jednym pakiecie (wózek głęboko-spacerowy). Oznacza to, że taki wielofunkcyjny model służy dziecku już od pierwszych dni życia, dzięki gondoli, którą w najlepszym dla Twojego dziecka momencie możesz zmienić na spacerówkę wpinaną w ten sam stelaż. Dzięki temu jeden wózek pozwoli Ci na wygodne przewożenie dziecka od chwili narodzin, do 3-, a nawet 4. roku życia.

Kiedy pożegnać się z gondolą i rozpocząć przygodę ze spacerówką? Nie spiesz się!

Poza modelami 2w1 istnieje też wersja 3w1, w której znajdziesz: gondolę, spacerówkę i najczęściej fotelik samochodowy. Pamiętaj jednak, że nie każdy fotelik, który znajdziesz w zestawie 3w1, jest bezpieczny dla dziecka. Bezpieczny fotelik samochodowy charakteryzuje się tym, że uzyskał dobrą notę w testach zderzeniowych, jest dopasowany do wieku, budowy ciała Twojego dziecka oraz kanapy pojazdu. W sklepach stacjonarnych Przetestuj-Wózek znajdziesz wyłącznie wyselekcjonowane foteliki samochodowe, które dopasowuje do dziecka i pojazdu technik z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info, firmy, która od lat troszczy się o bezpieczeństwo najmłodszych podczas podróży. 

Zalety wózków 2w1 

Modele 2w1 mają liczne zalety, które rodzice doceniają w trakcie użytkowania wózka. Do argumentów przemawiających za zakupem wózka głęboko-spacerowego należą:

  • wszechstronność zestawu. Wybierając zestaw 2w1, po kilku miesiącach, gdy dziecko wyrasta z gondoli, nie musisz ponownie zastanawiać się nad wyborem wózka dziecięcego. Wystarczy gondolę wymienić na siedzisko spacerowe;
  • wyposażenie wózka w nowoczesne funkcje;
  • bezpieczna konstrukcja;
  • oszczędność miejsca. Kupując wózek 2w1, nie musisz chować gondoli i stelażu, kiedy przesadzasz dziecko do spacerówki, gdyż na ten sam stelaż wepniesz siedzisko spacerowe. Oprócz tego w niektórych zestawach 2w1 znajdziesz gondolę składaną na płasko (tzw. naleśnik), co dodatkowo ułatwi przechowywanie;
  • oszczędność pieniędzy. Już jeden wózek 2w1 starczy dziecku na cały okres użytkowania, a dodatkowo, modele głęboko-spacerowe są tańsze w przeciwieństwie do wózka głębokiego i wózka spacerowego kupowanego oddzielnie;
  • obecnie wielu producentów wypuszczających na rynek TOPowe wózki dziecięce, oferuje je wyłącznie w zestawie 2w1.

Czy każdy zestaw 2w1 jest dobry?

Nie. Tak samo, jak nie każdy wózek głęboki czy wózek spacerowy spełni nasze oczekiwania, tak i nie każdy zestaw 2w1 zasługuje na uznanie. Wybierając pierwszy lepszy zestaw trudno oczekiwać, że spełni on nasze oczekiwania i doskonale sprawdzi się podczas codziennych spacerów z dzieckiem. 

Nie można jednak powiedzieć, że wszystkie wózki 2w1 są niekomfortowe w codziennym użytkowaniu. Wiele z wypuszczonych na rynek modeli ma niemalże wszystkie cechy idealnego wózka, w tym szybkie składanie do kompaktowych rozmiarów z siedziskiem spacerowym zamocowanym na stelażu, gondolą składaną na tzw. naleśnik, przyciski z funkcją pamięci, wentylację w budce i siedzisku, rozmiary, które nie krępują swobodnych ruchów dziecka, odpowiednią amortyzację czy koła na każdy teren.

Aby mieć pewność, że wybrany zestaw głęboko-spacerowy nas nie zawiedzie, warto przed zakupem dowiedzieć się o nim nieco więcej. Dlatego z myślą o rodzicach poszukujących wózka dopasowanego do potrzeb ich i dziecka powstały sklepy stacjonarne Przetestuj-Wózek, gdzie z pomocą Doradcy możesz znaleźć wymarzony wózek dziecięcy już podczas pierwszej wizyty, a przed zakupem przetestować go na torze do testów terenowych.

Zobacz popularne modele 2w1

Muuvo Quick 3.0

Venicci Tinum Upline

Kinderkraft Nea

Baby Jogger City Sights

Wózki głęboko-spacerowe, ale też wózki głębokie czy spacerówki kupisz w sklepie stacjonarnym Przetestuj-Wózek w Warszawie, przy ul. Pryzmaty 30 oraz w Gliwicach, przy ul. Tarnogórskiej 12. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo zarejestruj on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/ aby jeszcze przed zakupem przetestować wózek dziecięcy na jednym takim torze do jazdy terenowej.

Umów się i przyjedź do nas