Wózek dziecięcy, a jego kolor – czy to naprawdę ma znaczenie?

Niekiedy rozglądając się za dobrym wózkiem dla dziecka staramy się zwrócić uwagę niemalże na wszystkie aspekty. I tak testujemy go pod kątem lekkości, określamy idealne wymiary, dobieramy akcesoria, czy wkładamy go i wyjmujemy z samochodu. A co z kolorem?

Jasne tkaniny w wózkach dziecięcych

Kolor to taki element wózka, który można zmienić, w przeciwieństwie do kół czy zawieszenia. Jasne tkaniny użyte do obicia gondoli czy spacerówki sprawdzą się szczególnie w ciepłych, letnich miesiącach, ponieważ nie nagrzewają się tak szybko. Niestety, tak jak zalety posiadają również wady. Na jasnych wózkach dziecięcych dużo szybciej zauważysz bród czy plamki, o które nietrudno podczas spacerów.

Wózki dla dzieci w ciemnych kolorach

Ciemne materiały używane do produkcji wózków skutecznie ukrywają niechciany brud i kurz. Dzięki temu przed każdym wyjściem z domu nie będziesz musiał/a spędzać dodatkowych kilku minut na czyszczeniu wózka dziecięcego. Jednak w przeciwieństwie do jasnych tkanin, ciemne materiały nagrzewają się dużo szybciej, a jeśli Twój wózek nie ma odpowiedniej wentylacji, Twojemu dziecku będzie po prostu niekomfortowo.

Znajdź złoty środek

Wybierając odpowiedni kolor wózka dziecięcego postaw na kolorowe tkaniny! Nikt oczywiście nie mówi o neonowym różu czy ledwo widocznym błękicie. Szukając odpowiedniego koloru zapytaj także o sam materiał. Wybierz ten, który łatwo się czyści. Dodatkowo zwróć uwagę na gadżety, takie jak elementy odblaskowe, dzięki którym Twój wózek będzie widoczny!

Umów się i przyjedź do nas