Wózek dziecięcy czy chusta? Co jest lepsze dla dziecka?

Czy wózek głęboki to konieczność? Nad tym pytaniem głowią się rodzice, dla których bezpieczeństwo i wygoda podczas spacerów z dzieckiem są priorytetem. Owszem, w dobie chust czy nosidełek wózek głęboki może wydawać się zbędnym wydatkiem. Doświadczenie pokazuje jednak, że wcześniej czy później rodzice i tak decydują się na jego zakup.

Wielu rodziców nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez wózka głębokiego. To właśnie on umożliwia wygodne i sprawne zakupy z dzieckiem, chroni maluszka przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i zapewnia mu odpowiednią pozycję. Zdarza się jednak, że rodzice szukają zamiennika wózka dziecięcego – i tak trafiają na chusty dla dzieci.

Ten artykuł może cię zainteresować: Fotelik zamiast gondoli?

Wózek dziecięcy vs. chusta

Czy użytkowanie wózka dziecięcego wyklucza korzystanie z chusty? Oczywiście że nie! Rodzice, którzy decydują się na zakup wózka głębokiego, kupują też chusty dla dzieci. Gondola umożliwia bezpiecznie przewożenie maluszka, zapewnia mu swobodę ruchów i odpowiednią przestrzeń. Ponadto skutecznie chroni dziecko przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi: wiatrem, deszczem czy ostrym słońcem. Jakie wózki głębokie polecamy? Kliknij TUTAJ i sprawdź nasz ranking! Chusta z kolei – według opinii innych – pozwala zbudować wyjątkową więź między rodzicem a dzieckiem. 

Zwolennicy wózków i chust dziecięcych twierdzą, że tych dwóch akcesoriów można używać w innych sytuacjach. Wózek dziecięcy sprawdzi się podczas spacerów lub zakupów w galerii, chusta będzie wygodnym rozwiązaniem podczas krótkiej przechadzki czy wizyty u lekarza. 

Chusta do noszenia dzieci jest dobrym rozwiązaniem, jeśli wykonujesz rzeczy, które nie wymagają ciągłego sięgania, schylania się czy noszenia ciężkich przedmiotów. Niestety, chusta nie jest dla każdego. Nie każdy czuje się pewnie i swobodnie, nosząc dziecko w chuście. Większość babć, dziadków cioć czy niań mających wyjść na spacer z dzieckiem, niedoświadczonych w noszeniu w chuście, z pewnością poprosi o wózek dla dziecka. Co więcej, nie każde dziecko akceptuje chustę.

Korzystanie z wózka głębokiego nie wyklucza użytkowania chusty do noszenia dziecka

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Czy korzystanie z chusty jest bezpieczne? Ilu ekspertów, tyle opinii. Na pewno ani wózek głęboki, ani chusta nie zagwarantują bezpieczeństwa dziecku, jeśli nie będą prawidłowo użytkowane. Warto jednak pamiętać, że rodzice korzystający z chust do noszenia dziecka, w przeciwieństwie do zwolenników wózków głębokich, muszą nauczyć się prawidłowo ich używać, aby zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa. Czasem warto zapisać się na warsztaty, podczas których rodzice uczą się prawidłowego wiązania chusty. 

W przypadku użytkowania wózka głębokiego nikt nie wymaga od rodziców uczestnictwa w warsztatach. Nie oznacza to jednak, że podczas spacerów z dzieckiem nie powinniśmy zachować szczególnej ostrożności.

Przeczytaj też: Kiedy pożegnać się z gondolą i rozpocząć przygodę ze spacerówką?

Wózki głębokie, ale i głęboko-spacerowe kupisz w sklepie stacjonarnym Przetestuj-Wózek w Warszawie, przy ul. Pryzmaty 30 oraz w Gliwicach, przy ul. Tarnogórskiej 12. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo zarejestruj on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/ aby jeszcze przed zakupem przetestować wózek dziecięcy na jednym takim torze do jazdy terenowej.

Umów się i przyjedź do nas