Nea czy Route? Który wózek od Kinderkraft wybrać?

Czy jest tu ktoś, kto nie zna marki Kinderkraft? Chyba nie. Ta polska marka zdobyła popularność na całym świecie. A wszystko za sprawą rozmaitych akcesoriów dla dzieci, w tym wózków dziecięcych, które stworzyła. Zaliczyć można do nich wózek 2w1 Nea czy spacerówkę Route. Który wózek wybrać?

Produkty marki Kinderkraft są znane i cenione na całym świecie. Niemałe zamieszanie wśród rodziców wywołała najnowsza kolekcja premium Nature Vibes, inspirowana naturą, w której znalazły się wózki Nea i Route. Zainteresowanych nimi rodziców wciąż przybywa, niewielu jednak wie, czym różnią się te wózki i który z nich wybrać.

Wózek od urodzenia czy spacerówka?

Pierwsza podstawowa różnica między wózkami jest taka, że Nea to wózek 2w1, stworzony dla dzieci od pierwszego dnia życia, a Route zaliczany jest do wózków spacerowych. W skład zestawu Kinderkraft Nea wchodzi gondola, idealna na noworodka i niemowlęcia, oraz siedzisko spacerowe, montowane na tym samym stelażu, dla dziecka do 22 kg wagi. Ponadto na stelaż wózka Kinderkraft Nea za pomocą odpowiednich adapterów wepniesz fotelik samochodowy 0-13 kg. 

Gondola do wózka Kinderkraft Nea sprawdzi się o każdej porze roku – jest bowiem świetnie pokryta. Materiały, jakie zostały użyte do pokrycia tej gondoli, są wodoodporne, dzięki czemu ochronią dziecko przed deszczem czy śniegiem w chłodniejsze miesiące. W cieplejszym okresie sprawdzą się dwa duże otwory wentylacyjne, umieszczone w budce i w dolnej części gondoli. Warto też zauważyć, że gondola do wózka Kinderkraft Nea ma budkę powiększaną do rozmiarów XL, która jeszcze lepiej ochroni dziecko przed różnymi warunkami atmosferycznymi. 

Wózek Kinderkraft Nea oraz Route możesz kupić z kolekcji premium Nature Vibes. Na zdjęciu wózek Kinderkraft Nea (spacerówka i wózek głęboki)

Wersja spacerowa – różnica między Nea a Route

Wózek Kinderkraft Route będzie dobrym wyborem dla rodziców, którzy poszukują spacerówki. Ma szerokie i głębokie siedzisko oraz podnóżek z wbudowaną moskitierą. Za bezpieczeństwo w wózku odpowiadają regulowane 5-punktowe pasy oraz pałąk zabezpieczający dziecko przed wyślizgnięciem się. Oparcie siedziska można ustawić w kilku pozycjach, w zależności od preferencji.

Siedzisko spacerowe do wózka Kinderkraft Nea ustawisz przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Tak jak w przypadku spacerówki Route, tak i model Nea ma regulowane oparcie oraz regulowany podnóżek. Zarówno pierwszego, jak i drugiego wózka w wersji spacerowej możesz używać do osiągnięcia przez dziecko 22 kg wagi.  

System składania wózków od Kinderkraft

Zarówno wózek Nea, jak i wózek Route złożysz w zaledwie kilka sekund. Model Route może być złożony jedną ręką dzięki systemowi Click&Fold. Wózek Nea ma natomiast składaną w obu kierunkach spacerówkę, a także jest wyposażony w uchwyt do przenoszenia. System AUTO LOCK sprawia, że Nea nie rozłoży się podczas transportu, a funkcja SELF STANDING sprawia, że po złożeniu wózek stoi sam.

Prowadzenie wózka Kinderkraft Nea i Kinderkraft Route

Zarówno wózek Nea, jak i Kinderkraft Route świetnie poradzą sobie w mieście. Niestraszne im wysokie krawężniki, nierówności, a nawet tereny nieutwardzone. Nea wyróżnia się większymi kołami z amortyzacją, co pozwala na łatwe podbijanie wózka. Obrotowe koła przednie mają możliwość blokady do jazdy na wprost, co ułatwia przejazd po trudniejszej nawierzchni. 

Miasto, teren podmiejski a może przejażdżka po parku? Koła w wózku Kinderkraft Nea poradzą sobie z różnymi nawierzchniami!

Wózek spacerowy Route został wyposażony w bezobsługowe koła z bardzo dobrą amortyzacją. Dlatego ten model, tak jak i wózek Nea, poradzi sobie na trudniejszej, bardziej wymagającej powierzchni. Ponadto w tym modelu również zablokujesz przednie koła do jazdy na wprost. 

Akcesoria w zestawie

Kupując zestaw 2w1 Kinderkraft Nea lub spacerówkę Route otrzymasz dodatkowe akcesoria. Do wózka głęboko-spacerowego Nea producent dodał: uniwersalne adaptery do fotelików samochodowych, osłonę na nóżki do gondoli i spacerówki, materac do gondoli, uchwyt na kubek, folię przeciwdeszczową i moskitierę. Natomiast razem ze spacerówką Kinderkraft Route otrzymasz: moskitierę, folię przeciwdeszczową oraz uchwyt na kubek. 

Wózek Kinderkraft Nea, a może Kinderkraft Route? Jeśli chcesz zobaczyć i porównać te dwa wózki na żywo, a przy okazji przetestować je na jedynym takim w Polsce torze do testów terenowych, to zapraszamy Cię! Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/ i przyjedź do naszego sklepu w Warszawie na Pryzmaty 30 lub w Gliwicach na ul. Tarnogórskiej 12!

Umów się i przyjedź do nas