Stelaż do wózka dziecięcego

Niewielu rodziców, dopiero co rozpoczynających poszukiwanie wózka dla dziecka, zdaje sobie z sprawę z tego, że stelaż do wózka jest równie istotny, jak jego waga czy marka. Stelaż razem z zawieszeniem i kołami będzie odpowiedzialny za odpowiednie, wygodne ale przede wszystkim bezpieczne prowadzenie wózka dziecięcego. Sprawdź na jaki stelaż zwrócić uwagę.

Stelaż – na co zwrócić uwagę

Szukając odpowiedniego wózka dla dziecka, zwróć uwagę na materiał, z jakiego został stworzony stelaż. Obecnie najmodniejsze stelaże wykonane są z aluminium. Ten materiał sprawia, że stelaż jest nie tylko lekki, ale także wytrzymały.

Idealną propozycją dla rodziców, którzy szukają wózka dziecięcego, którego stelaż można szybko złożyć – są wózki kompaktowe. Wyjątkowo lekkie i składane za pomocą jednej ręki, dzięki odpowiedniemu systemowi pozwalają oszczędzić wiele stresu i nerwów. Ponadto warto zwrócić uwagę na stelaże, które można wykorzystać na kilka sposobów: jako podstawę do gondoli (dla dzieci od urodzenia, przez pierwsze miesiące życia), do fotelika samochodowego i jako spacerówki.

Wiele firm poza wyborem koloru wózka, pozwala też na wybranie dowolnego koloru stelażu. Jeśli podążasz za modą, zapytaj swojego sprzedawcę o taką możliwość! Pamiętaj jednak, aby poza kolorem, zwrócić uwagę na swobodę prowadzenia wózka oraz jego stabilność.

Dodatkowe elementy w stelażu

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz stelaż wykorzystać do różnych kombinacji, warto zadbać także o odpowiednie adaptery, które pozwolą nam poprawnie zamontować inne części wózka. Ponadto dobrze zapytać o dodatkowe elementy stelażu, w tym kosz na podręczne rzeczy. Jeżeli obawiasz się o wytrzymałość wybranego stelażu, koniecznie zapytaj sprzedawcy o części zamienne.

Przeczytaj też, czym jest wózek kompaktowy, który można składać jedną ręką!

Umów się i przyjedź do nas