Ranking wózków terenowych. TOP 5 wózków na każdy teren

Ferie zimowe ruszyły. Od 17 stycznia z dni wolnych cieszą się dzieci z aż pięciu województw. Przerwa, na którą wielu czeka z utęsknieniem często jest okresem wyjazdów dla rodzin poszukujących przygód. Nierzadko, rodzice ze starszymi, jak i małymi dziećmi podróżują po polskich miastach lub odwiedzają polskie góry, gdzie dzięki odpowiednim wózkom terenowym mogą pokonać najpiękniejsze tatrzańskie szlaki. 

Jak sama nazwa wskazuje wózek terenowy, to model stworzony do pracy w terenie. Poza dużymi kołami (pompowanymi, gumowymi, piankowymi, żelowymi i innymi), wózki terenowe wyposażone są w dobrą amortyzację, która ściśle powiązana z rodzajem kół niweluje wstrząsy powstałe podczas jazdy na trudniejszym terenie. Dodatkowo dobry wózek terenowy jest stabilny i nie kiwa się podczas jazdy, dzięki odpowiedniemu stelażowi. Co więcej, taki wózek sprawdzi się nie tylko podczas zimowych wyjazdów na przykład w górzyste tereny, ale też podczas spacerów poza miastem. Sprawdź, jakie terenowe wózki dziecięce rekomendują Doradcy PRZETESTUJ-WÓZEK.

Poznaj naszą ofertę wózków terenowych. Odwiedź nasz e-sklep i wybierz model dla siebie: Wózek terenowy

1. Cybex e-Priam

E-Priam to pierwszy e-wózek zaprojektowany przez wybitną niemiecką markę Cybex. Jego podstawowa wersja, Cybex Priam, ze względu na swoją niezawodność, bezpieczeństwo i nietuzinkowy dizajn chętnie wybierany jest przez celebrytów z całego świata. Cybex e-Priam, stworzony z myślą o współczesnych rodzicach, oferuje swoim użytkownikom znacznie więcej. Dzięki wyposażeniu go w napęd elektryczny i inteligentne czujniki, wózek wspomaga jazdę po trudnym terenie i nierównych nawierzchniach, ale także ułatwia wjazd pod górę lub bezpieczny zjazd ze stromego wzniesienia. Co ciekawe, jakiś czas temu Cybex e-Priam został wyposażony w dodatkową opcję, tj. funkcję delikatnego kołysania dziecka w wózku, sterowaną za pomocą aplikacji e-Priam, jaką można zainstalować korzystając między innymi z internetowego sklepu Google. Więcej informacji w artykule: Funkcja kołysania w wózku Cybex e-Priam.

Ten artykuł może Cię zainteresować: Czy warto kupić Cybex e-Priam?

https://www.youtube.com/watch?v=7frFVYgcrcA

2. X-lander X-Move

X-lander to polska marka, która tworzy swoje produkty z myślą o rodzicach, pragnących aktywnie spędzać wolny czas ze swoimi dziećmi. Jeden z popularnych wózków tej marki X-Move to prawdziwa terenówka, idealna do spacerów po tatrzańskich dolinach. Wózek X-lander X-Move posiada wszystkie te elementy, w jakie powinien być wyposażony dobry wózek terenowy, czyli:

  • pompowane i duże koła,
  • miękkie zawieszenie wspomagające pompowane koła,
  • lekka aczkolwiek trwała aluminiowa rama,
  • system zapinania pasów za pomocą klamry wyprowadzonej aż z pięciu miejsc. Pasy można bez trudu dopasować do wzrostu dziecka, korzystając z opcji przełożenia ich na dwóch wysokościach.
Z wózkiem terenowym X-lander X-Move bez trudu pokonasz tatrzańskie doliny. Zdjęcie wykonane w Dolinie Strążyskiej

Co ciekawe, wózek terenowy X-lander X-Move został wyposażony w dodatkowe diody umieszczone z przodu, w podnóżku wózka. Diody zapewniają odpowiednią widoczność wózka po zmroku, a przy okazji maksimum bezpieczeństwa dziecku i spacerującemu z nim rodzicowi.

3. Britax Romer SMILE III

Czy na Waszej twarzy ten wózek dziecięcy od topowej marki Britax Romer wywołuje szeroki uśmiech? Obiecujemy! Wywoła jeszcze szerszy, kiedy postanowicie wypróbować go w terenie! Pompowane koła, z możliwością blokady zapewniają płynną jazdę, a centralnie umiejscowione zawieszenie podwozia w wózku Britax Romer SMILE III, a także zawieszenie przedniego koła sprawdzi się na nierównościach podczas spacerów.

Co więcej, dzięki możliwości złożenia wózka do niewielkich rozmiarów, schowasz go bez trudu do bagażnika Twojego auta i użyjesz nie tylko podczas ferii zimowych, ale też na co dzień: spacerując po parku czy robiąc zakupy w galerii handlowej. Niezależnie od tego, jak go wykorzystasz pamiętaj, że w wózku Britax Romer SMILE III Twoje dziecko jest naprawdę bezpieczne. A to za sprawą regulowanych pasów wyposażonych w poduszki na klatkę piersiową, ale też odblaskowe, świecące w ciemności paski umiejscowione z przodu wózka, na kołach i dookoła koszyka na zakupy.

4. Baby Jogger City Elite 2

Wózek dziecięcy Baby Jogger City Elite 2 to terenówka ze sportowym charakterem! Duże pompowane koła o średnicy 30.5 cm oraz amortyzacja na wszystkie 3 koła umożliwiają przejazd po każdym terenie. Co ciekawe, dzięki nowej konstrukcji wózka, możesz przewozić w nim dziecko od urodzenia (dzięki możliwości montażu gondoli), aż do osiągnięcia przez nie wagi 22 kg.
Wracając do sportowego charakteru wózka, warto zauważyć, że wózek posiada szereg praktycznych rozwiązań,. Począwszy od hamulca ręcznego, umożliwiającego szybką reakcję, przez regulowaną wysokość rączki do prowadzenia wózka Baby Jogger City Elite 2, aż po jego łatwe składanie, za pomocą jednego pociągnięcia.

5. ABC Design Salsa 4 Air

Wózek ABC Design Salsa 4 Air przywędrował do nas prosto z Niemiec. Poza możliwością pokonania nim wszelkich nierówności, ten model wyróżnia się wyjątkowym dizajnem. Kupując ten wózek, możesz dobrać nie tylko kolor jego tapicerki, ale też kolor stelażu. Taka opcja spodoba się z pewnością tym rodzicom, którzy wygląd wózka stawiają na równi z jego funkcjonalnością.

Tak jak w przypadku poprzednich wózków terenowych, tak i wózek ABC Design Salsa 4 Air posiada duże, pompowane koła, dzięki którym płynie po terenach miejskich i podmiejskich. Łożyska kulkowe oraz możliwość zablokowania przednich kół dodatkowo wpływa na lekkość prowadzenia go po terenie leśnym czy kamienistym. Natomiast zintegrowane zawieszenie redukuje wstrząsy, powstałe w wyniku jazdy po nierównościach.

Jesteśmy pewni, że w odpowiednim czasie pięć powyższych opisów wózków terenowych pozwolą Wam podjąć słuszną decyzję o zakupie jednego z nich. Jeśli jednak wciąż nie możecie zdecydować się na konkretny model zapraszamy Was do naszego sklepu stacjonarnego Przetestuj-wózek, przy ul. Pryzmaty 30 w Warszawie, gdzie porównacie i przetestujecie przed zakupem na specjalnie stworzonym torze wymarzony wózek dla dziecka. Umówcie się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/.

Umów się i przyjedź do nas