Britax Römer SMILE III – moja opinia

W dzisiejszym odcinku, przedstawiam Wam wózek marki Britax Römer, model SMILE III. Smile znaczy uśmiech. A czy wywoła go na twarzy podczas testowania? Czas to sprawdzić! 

POMPOWANE KOŁA

Pierwszym co rzuca się w oczy, są pompowane koła. Z doświadczenia wiem, że rodzice często zaczynają poszukiwania wózka właśnie od… pompowanych kółek. Czy pompowane koła są lepsze od żelowych czy piankowych? Nie są ani lepsze, ani gorsze. Każdy musi sam wybrać swoje 3 lub 4 kółka 😉 Po testach mogę jedynie potwierdzić, że dobrze radzą sobie z różną nawierzchnią i suną jak nóż w maśle.

STELAŻ WÓZKA

Na stelażu, możecie umieścić zarówno gondolę jak i kontynuować przygodę z Britaxem, wkładając na stelaż spacerówkę. Co wyróżnia ten stelaż? Na pewno “łamana rączka”. Jeżeli szukacie czegoś ze złamaną rączką, to ten stelaż będzie dla Was idealny. Bez wyciągania ramy, możecie dopasować rączki do swojej wysokości. Do góry, do dołu – coś dla mamy, coś dla taty. Rączki idealnie dopasują się wysokością do Waszego wzrostu. Dodatkowo, amortyzacja na osi, bardzo pomaga na nierównościach. Co jeszcze? Hamulec! Ciekawie umiejscowiony właśnie dla osób prawonożnych. Klik i wózek ma włączony hamulec, drugi klim i hamulec puszcza. 

GONDOLA

Średni rozmiar, spora wentylacja i funkcja pamiętania. Jednym słowem – wszystko czego oczekuję od gondoli, jest. Dodatkowo gondola posiada “sygnalizację”. Zielony – gondola jest wpięta prawidłowo, czerwony – coś trzeba poprawić. Nie ma więc opcji, że początkujący rodzić zrobi coś źle i wyjedzie na spacer ze źle przymocowaną gondolą na stelażu 😉 Składa się na płasko, co pozwala zaoszczędzić miejsce w bagażniku samochodu. 

SPACERÓWKA

Oczywiście na stelaż możemy wpiąć spacerówkę. Co więcej – siedzisko posiada funkcję obrotu. Dziecko może jechać tyłem do kierunku jazdy, lub jeżeli chce zobaczyć więcej świata – przodem. Jeżeli jest zmęczone – możemy pochylić siedzisko do tyłu i dziecko ma super pozycję praktycznie leżącą. W wersji spacerowej, możecie spokojnie jeździć do 22 kg. 

FUNKCJONALNOŚĆ

Głęboki kosz, wiele odblasków i błotniki nad tylnymi kołami to kolejne plusy wózka SMILE III. Producent przewidział również wpięcie w stelaż wózka – fotelik samochodowy. Foteliki Britaxa możecie wpiąć bezpośrednio bez adapterów, do fotelików innych firm – możecie ich potrzebować.

Kup wózek Britax Römer SMILE III w naszym sklepie wozek-spacerowy.pl.

https://www.youtube.com/watch?v=6Ltrp8BV-Ic

Umów się i przyjedź do nas