Jak wybrać najlepszy wózek terenowy? 5 porad!

Wózek terenowy, to kareta do zadań specjalnych 😉 Sam pamiętam sytuację kiedy idąc po czarnym szlaku, mój wózek nie poradził sobie z powierzchnią. Żałowałem wtedy, że nie jest przystosowany do cięższych warunków. Na co zwrócić uwagę, jeśli jesteście stałymi bywalcami gór, parków, plaży i macie w sobie duszę podróżnika? Dzisiaj w niecałych 4 minutach, przekażę Wam TOP 5 rzeczy, na które powinniście zwrócić uwagę podczas zakupu wózka terenowego! 

1. Wielkość kół

Jeżeli w oczy wpadły Wam sporej wielkości kółka – jesteście w domu! Małe koła rzadko kiedy sprawdzają się w terenie innym niż gładka posadzka galerii handlowej. Do wyboru masz: koła pompowane, gumowe, piankowe, żelowe i wiele wiele innych – o tym nagramy kolejny odcinek. Jednak to co musisz zapamiętać już teraz to to, że w tym przypadku – rozmiar ma znaczenie!

2. Amortyzacja

Jeżdżąc po terenie innym niż gładka powierzchnia, warto zadbać o odpowiednią amortyzację. Dobrze, jeżeli dziecko nie będzie w wózku “trząść się” jak galareta na każdym kamyczku. Amortyzacja jest ściśle powiązana z rodzajem kół. Warto więc przetestować to wcześniej – najlepiej na specjalnym torze do testowania wózków – Zobacz jak wygląda!

3. Stelaż

Stelaż to szkielet całego wózka! Sprawdź czy jest solidny, nie kiwa się i nie macha na boki. W końcu stelaż to główna “konstrukcja” całego wózka. Warto zadbać o to, aby był solidną podporą. Nie stresujmy się więc jeśli widzimy, że jest większy niż zakładaliśmy.

4. Materiały

W zależności od tego czy wózek będzie używany latem czy zimą, warto zadbać o odpowiednie materiały. Zwróć uwagę na to, czy materiały mają ochronę UV, czy są przewiewne, czy ciepłe. Czy posiadają wietrzniki, albo przeciwnie – dodatkowe zabezpieczenia przed śniegiem i deszczem. Czy są jasne czy ciemne, grube czy lekkie. To wszystko wpływa na komfort użytkowania.

5. Wygoda w prowadzeniu

Chcesz wiedzieć jak Twój wózek sprawdzi się na danym podłożu? Przyjedź do nas i przetestuj wózek na korze, żwirze, piasku, trawie, paletach czy chodniku. Dzięki temu będziesz wiedział, jak zachowa się w terenie!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz VIDEO w tym temacie: Jak wybrać najlepszy wózek terenowy? 5 porad!

Umów się i przyjedź do nas