Wózki dla dzieci do windy

Rodzice, którzy borykają się z problemem: jak zmieścić ten wózek do windy?! koniecznie powinni przeczytać ten artykuł. Problem, może wydaje się błahy, ale tylko wtedy, kiedy sami nie będziemy musieli się z nim uporać. Szukając wózka dziecięcego i mieszkając na 4,7,11 piętrze warto zwrócić uwagę także na jego wielkość.

Wielkość ma znaczenie!

Wielkość windy, zależy od jej przeznaczenia. Czy to w windzie szpitalnej, czy osobowej, czy osobowo-towarowej zmieszczą się zupełnie inne wózki dla dziecka. Oczywiście najczęściej korzystamy z windy osobowej, szczególnie wtedy kiedy mieszkamy w bloku i musimy wjechać na wysokie piętro. Najczęściej nie jest ona zbyt duża, dlatego też nie każdy wózek dziecięcy może się do niej zmieścić.

Małe wózki dziecięce

Rodzicom, którzy często korzystają z windy, albo komunikacji miejskiej poleca się małe wózki dziecięce. Spacerówki dla starszych dzieci z reguły będą nieco mniejsze od gondoli, dlatego też łatwiej przewozić w nich dzieci. Gondola powinna jednak nie tylko mieścić się do windy, ale być wystarczająco duża dla rosnącego dziecka, a także nie powinna ograniczać jego ruchów. Jeżeli w Twojej rodzinie są bliźniaki pomyśl nad wózkiem podwójnym.

Wielkość kabiny windy ustanowiona przez Polską Normę PN-EN 81-70 wynosi 110×140 cm. Jeżeli z powodów technicznych winda nie będzie mogła spełnić takich warunków, jej minimalny rozmiar powinien wynosić 100 x 125 cm. Dlatego też szukając odpowiedniego wózka dziecięcego warto najpierw sprawdzić czy zmieści się on do windy, zlokalizowanej przy naszym mieszkaniu.

Wózki dziecięce składane jedną ręką

Niedawno na rynku pojawiły się kompaktowe wózki dla dzieci, które można składać i rozkładać jedną ręką. Są na tyle poręczne i lekkie, że bez trudu zmieszczą się do windy! Wiele z nich wyposażona jest w specjalne uchwyty/paski do przenoszenia. Najmniejsze z wózków kompaktowych, tuż po złożeniu, wielkością przypominają laptopa, a ich waga nie przekracza kilku kilogramów.

Jeśli nie posiadasz windy, a mieszkasz na wysokim piętrze, to koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem: Mieszkanie bez windy? 3 metody na wniesienie wózka

Umów się i przyjedź do nas