Dostawka do wózka dziecięcego – czy warto ją kupić?

Każdy rodzic, który posiada chociażby dwójkę dzieci urodzonych w niewielkim odstępie czasu, powinien zainteresować się dostawką do wózka dziecięcego. Dzięki niej nie musisz kupować podwójnego wózka lub dwóch różnych, przeznaczonych dla niemowląt i starszych dzieci. Przeczytaj czym jest dostawka do wózka dla dzieci i dlaczego warto ją mieć!

Przyjemność z prowadzenia wózka dziecięcego

Posiadanie dwójki małych dzieci to nie lada wyzwanie! Wspólne jedzenie, kąpiele i zabawy to pestka w porównaniu ze spacerem? Z młodszym chcesz wyjść na spacer, jednak starsze dziecko nie zostanie samo w domu, a Tobie brakuje rąk do poprowadzenia spacerówki? Myślisz o chuście, ale Twój kręgosłup krzyczy: NIE!? Dostawka do wózka rozwiąże ten problem.

Jest nie tylko wygodna, ale też bezpieczna dla dzieci powyżej 2. roku życia i bez problemu możesz zastąpić nią spacerówkę. Dużym plusem dostawki jest to, że dziecko może skorzystać z niej w dowolnej chwili podczas spaceru. Jeżeli rozpiera je energia, niech biega. Kiedy się zmęczy, wchodzi na dostawkę i kolejną część spaceru pokonujecie wspólnie.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu dostawki?

Dostawka wyglądem najczęściej przypomina deseczkę na kółkach, którą w prosty sposób można podpiąć pod tylną oś wózka. Powinna posiadać adaptery, dzięki którym bez trudu dopasujesz ją do wózka młodszego dziecka dowolnej firmy. Dodatkowa regulacja wysokości, długości, szerokości oraz regulacja kąta nachylenia sprawi, że będzie wygoda dla Twojej starszej pociechy. Szukając tej idealnej, poza łatwością montażu należy zwrócić uwagę także na wagę oraz rozmiar dostawki. Zbyt mała może okazać się niepraktyczna, natomiast te ciężkie, jeśli spacerujesz z dziećmi sam/a zamiast ułatwieniem, staną się utrapieniem.

Warto wiedzieć, że dostawki do wózka mają różne kształty i kolory. Jeśli Twoje dziecko jest fanem ciemnych, jasnych, jaskrawych kolorów bez problemu znajdziesz taką dostawkę. Ponadto dostawka może przyjąć kształt platformy z siedziskiem, podobnej do rowerka dziecięcego. To rozwiązanie sprawi, że resztę spaceru starsze dziecko może wygodnie przesiedzieć, pozwalając odpocząć zmęczonym od biegu nóżkom.

Dostawka do wózka dla dziecka – rodzicu, pamiętaj!

Przed zakupem dostawki do wózka dziecięcego zapytaj sprzedawcę o jakość kół. Tak jak w przypadku wózków dziecięcych, materiał z jakiego wykonane są koła oraz zawieszenie dostawki powinny być dobrane do rodzaju nawierzchni, po której najczęściej będziesz się poruszać. Dodatkowo zwróć uwagę na podest. Powinien być antypoślizgowy, żeby zagwarantować maksimum bezpieczeństwa Twojemu dziecku.

Umów się i przyjedź do nas