Pierwszy wózek dziecięcy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dla dziecka?

Wielu ludzi stojąc przed zakupem pierwszego wózka dla dziecka, zastanawia się który będzie najlepszy. Czy taki sam jak koleżanki, gwiazdy telewizji, czy raczej ten dostosowany do nich – przyszłych rodziców. Przeczytaj na co naprawdę należy zwrócić uwagę kupując wózek dziecięcy!

Estetyka wózka dla dziecka mistrzem drugiego planu

Wybierając dobry wózek dla naszego dziecka powinniśmy kierować się jego wagą, łatwością prowadzenia, możliwością montażu i demontażu, jakością materiału, a na końcu jego estetyką.

Niestety czasami wybierając odpowiedni model patrzymy na design wózka dziecięcego. Estetyka nie wpłynie na wygodę dziecka w wózku, a o to przede wszystkim powinniśmy zadbać. Poza tym warto pamiętać, że decydując się na wózek, wiele elementów możemy w nim zmienić, w tym jego kolor czy dodatkowe akcesoria, które go upiększą. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym poradniku: Wózek dziecięcy, a jego kolor – czy to naprawdę ma znaczenie?

Wygoda i funkcjonalność

Wygoda dziecka w wózku jest sprawą pierwszorzędną. Wózek dziecięcy powinien mieć odpowiedni kształt dla maluszka. Dla noworodków rodzice najczęściej wybierają gondole, dla starszych dzieci, które potrafią już siedzieć – spacerówkę. Dzięki temu rodzic ma pewność, że wózek jest przystosowany do wieku jego maleństwa. Na temat wyboru odpowiedniej gondoli dla dziecka znajdziesz kilka rad w materiale: Gondola dla dziecka – na co zwrócić uwagę.

Szukając idealnego wózka dla dziecka warto wziąć pod uwagę nasze pasje. Sportowcy powinni poszukać wózków biegowych, natomiast turyści wózków turystycznych, przystosowanych do różnego rodzaju powierzchni. Ważne, aby takie wózki mogły być wykorzystane również podczas codziennych spacerów po chodniku. Warto pamiętać także o istnieniu wózków 2w1 lub wózków 3w1, które mają kilka zastosowań.

Wielkość kół ma znaczenie!

W zależności od przeznaczenia wózka dziecięcego powinniśmy zwrócić uwagę na koła, w jakie został wyposażony. Małe koła przeznaczone są do codziennej jazdy po asfalcie lub równym chodniku. średnie i duże służą do jazdy po trudnym terenie, w tym po ścieżkach leśnych, piasku czy górach. Wybierając więc wózek dla dziecka warto zastanowić się nad jego przeznaczeniem. W wyborze może pomóc Ci też nasz tekst: Wózek dziecięcy – 3 czy 4 kołowy?

Umów się i przyjedź do nas