Wózek biegowy TFK Sport – opinia ekspertów z Magazynbieganie.pl

Cześć, z tej strony Rafał! Dzisiaj jest ze mną gość specjalny: Jakub Karasek, ekspert do spraw biegania z portalu magazynbieganie.pl! W trakcie wywiadu rozmawialiśmy o wózkach biegowych, a dokładnie o modelu TFK Sport, który Kuba przetestował przed naszym spotkaniem. Zapraszamy Was na pierwszą z kilku rozmów o wózkach biegowych. Ci, którzy wolą oglądać, zamiast czytać, Video znajdą pod artykułem!

„Gdybym miał określić go [wózek TFK] jedną cechą, to powiedziałbym szybkość” – powiedział Jakub podczas naszej rozmowy. O tym, dlaczego i jak wypadł model firmy TFK podczas testów przeprowadzanych przez sportowca, przeczytacie w tym artykule! W wózku TFK Sport oceniono: szybkość, praktyczność, zakres regulacji, hamulce i prowadzenie.

1. Szybkość

Każdy zainteresowany wózkiem biegowym TFK Sport powinien wiedzieć, że jest to pełnoprawny wózek biegowy, który posiada certyfikat TÜV. „To odpowiednik biegowej wyścigówki” – mówi Jakub Karasek podczas wywiadu, podkreślając, że jest to jeden z tych wózków, które wyróżnia płynność jazdy i który pomaga osiągać dobre wyniki biegu, chociaż wygląda niepozornie.

2. Praktyczność (schowki)

W wózku TFK Sport znajdziemy: dwa schowki po bokach, w których schowamy różne gadżety, w tym telefon czy portfel. Na górze wózka biegowego znajdziemy kieszonkę, w której ukryta jest moskitiera. Co ciekawe producent do wózka Sport dodał zestaw kluczy, dzięki którym możemy dokręcać siłę hamowania, czy regulować skręt przedniego koła.

3. Zakres regulacji

Aby biegać wygodnie z wózkiem niezbędna jest odpowiednia regulacja. W modelu TFK Sport zakres regulacji wysokości rączki do prowadzenia wózka, jest aż w 8 pozycjach! Dzięki temu wózek może prowadzić wysoka osoba, na przykład siatkarz, lub dużo niższa osoba. Dodatkowo myśląc o komforcie dziecka w wózku TFK Sport można regulować podnóżek w kilku pozycjach.

4. Hamulce

Jednym z ważniejszych elementów wózka TFK Sport są hamulce. W wózkach biegowych powinny być one nie tylko dobre, ale też łatwo dostępne. Hamulce w modelu Sport działają naprawdę dobrze, a to za sprawą odpowiedniego mechanizmu. Wózek nie ma standardowych malutkich tłoczków, a tarcze, które blokują koło. Jednocześnie system hamulca jest zaskakująco prosty. Aby zahamować wózkiem TFK Sport, wystarczy pociągnąć rączkę, która znajduje się na rączce do prowadzenia wózka.

5. Prowadzenie

Dzięki odpowiedniej konstrukcji wózka i wyposażeniu go w dobry hamulec prowadząc wózek TFK, zyskujesz pewność, że wjeżdżając w pierwszą lepszą dziurę, model Sport nie zepsuje się. Co więcej, wózek ten występuje w bardzo fajniej odmianie – z mieniącą się tapicerką, co przekłada się na bezpieczeństwo zarówno dziecka, jak i sportowca podczas prowadzenia wózka, kiedy jest ciemno.

Podsumowując, wózek TFK Sport będzie idealny dla zawodowych sportowców, którzy chcą aktywnie spędzać czas ze swoim dzieckiem oraz dla osób poszukujących praktycznych wózków (schowki, konstrukcja wózka, elementy odblaskowe). Co więcej na stelaż modelu Sport możesz wpiąć gondolę przeznaczoną dla dzieci od urodzenia, do około 6 miesiąca życia!

Jeżeli chcesz przetestować ten wózek przed zakupem to zapraszamy Cię👍 Przyjedź do naszego sklepu w Warszawie na Pryzmaty 30. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując online. Ten model możesz kupić także w naszym sklepie internetowym!

Umów się i przyjedź do nas