Wózek dla wcześniaka – od czego zacząć poszukiwania wózka?

Twoje dziecko pojawiło się na świecie nieco szybciej, a Ty nie kupiłeś/aś jeszcze wózka? Nie wiesz na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że Twoje maleństwo będzie bezpieczne w wózku dziecięcym? Przeczytaj więc ten artykuł!

Gondola – pierwszy wózek dla Twojego dziecka

Pojawienie się na świecie dziecka to przełomowy moment w życiu każdego człowieka. Kiedy przychodzi pora na pierwszy spacer chcesz mieć przede wszystkim pewność, że Twoje dziecko, szczególnie to urodzone chwilkę wcześniej, jest naprawdę bezpieczne w swoim wózku.

Warto pamiętać, że w pierwszych miesiącach życia dziecko powinno leżeć w wózku dziecięcym. Gondola czyli głęboki wózek dla noworodków umożliwia dziecku przebywanie w najlepszej dla niego pozycji.

Wygodny wózek dla dziecka i rodzica

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele wózków dla noworodków, które będą nie tylko bezpieczne, w tym będą niwelować drgania, ale także będą wykonane z lekkiego materiału. Takie rozwiązanie jest praktyczne dla tych rodziców, którzy zmagają się z problemem wnoszenia czy ciągłego przenoszenia wózka.

Wózek dla dziecka, a fotelik samochodowy

Rosnąca świadomość rodziców na temat bezpieczeństwa dziecka, w tym bezpieczeństwa w samochodzie sprawiła, że rodzice rozglądający się za pierwszym wózkiem i często posiadający niewielkie auto, mają już fotelik od 0 do 13 miesięcy dopasowany do auta i dziecka.

W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest poszukanie wózka dziecięcego, którego stelaż można w szybki sposób złożyć, a gondole wyjąć i zastąpić fotelikiem samochodowym odpowiednim dla naszego maleństwa.

Przeczytaj też nasz tekst: Pierwszy wózek dziecięcy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dla dziecka?

Umów się i przyjedź do nas