Kiedy kupić wózek głęboki? Przed narodzinami dziecka czy po nich?

Wózek głęboki, składający się ze stelaża i zamocowanej na nim gondoli, to model dla noworodków i niemowląt. Przeznaczony do transportu dzieci (poza samochodem), zapewnia im odpowiednia pozycję oraz chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Chociaż o potrzebie jego zakupu wie każdy rodzic, nie wszyscy są pewni, kiedy kupić wózek głęboki: przed narodzinami dziecka czy już po nich?

Wózek głęboki został stworzony z myślą o najmłodszych: noworodkach i niemowlętach. Służy im już od pierwszego dnia życia. Zapewnia odpowiednią pozycję, wygodę oraz bezpieczeństwo, chroniąc maluszka przed różnymi warunkami atmosferycznymi na zewnątrz oraz izolując go od wielorakich bodźców podczas spaceru.

Szukasz wózka głębokiego? Poznaj nasze propozycje: Ranking wózków dziecięcych na jesień. TOP 3!

Wózek głęboki. Kiedy go kupić?

To pytanie spędza sen z powiek wielu rodzicom oczekujących potomka. Jednak, jak pokazuje doświadczenie doradców Przetestuj-Wózek, większość z rodziców przyjeżdża po wózek głęboki kilka tygodni przed porodem. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że nigdy nie wiadomo, kiedy zacznie się poród. A wybór i zakup wózka głębokiego dla wielu rodziców jest tak istotny, że chcą uczestniczyć w tym razem. Wybór modelu, który będzie spełniał oczekiwania mamy i taty, ale będzie również odpowiedni dla dziecka, jest bardzo ważny. W końcu – dobrany do potrzeb rodziny wózek dziecięcy podnosi znacząco jakość spacerów. 

Spacery z dzieckiem są ważne zarówno dla maluszka, jak i dla rodziców. Regularne spacerowanie już od pierwszych dni życia buduje dziecięcą odporność, jest receptą na długi sen dziecka, ale też daje wytchnienie rodzicom i pozwala im dbać o własną kondycję.

Spacer z noworodkiem wpływa korzystnie nie tylko na dziecko, ale i jego rodziców
Przeczytaj: Pierwszy spacer z dzieckiem zimą. O czym warto pamiętać?
Spacerujesz z dzieckiem zimą? Zadbaj o odpowiednie oświetlenie wózka dziecięcego

Jednak zdarza się, że na niektóre modele wózków dziecięcych trzeba poczekać nawet kilka tygodni (szczególnie na wózki z edycji limitowanych ). Dlatego aby nie dokładać sobie stresów związanych z zakupem wózka i nie martwić się, czy wózek na pewno zostanie przesłany do nas na czas, warto poszukać wymarzonego modelu i kupić go nieco wcześniej. 

Warto również zwrócić uwagę na to, że mamie po porodzie może być trudno szukać wózka dziecięcego razem z maluszkiem. Poza tym to całkowicie naturalne, że świeżo upieczona mama będzie martwić się o noworodka i nie będzie chciała tuż po porodzie, w trosce o dziecko, wchodzić z nim do sklepów, gdzie przewijają się obcy ludzie. 

W takim przypadku najczęściej do sklepów jadą tatusiowie i to oni wybierają wózek głęboki. Pod wpływem emocji czasem nie są w stanie skupić się na kluczowych aspektach dotyczących wózka, jak amortyzacja, koła, składanie czy rozkładanie, które omawiane są podczas godzinnej wizyty w sklepach stacjonarnych Przetestuj-Wózek. Oczywiście to nic złego. Warto jednak, aby zakup wózka dziecięcego był przemyślany i aby rodzice wybrali model dopasowany do potrzeb własnych i swojego dziecko. 

Przed Tobą zakup wózka głębokiego dla dziecka? Umów się na godzinną wizytę i razem z Doradcą Przetestuj-Wózek znajdź model spełniający potrzeby Twojej rodziny

Ten artykuł może Cię zainteresować: Kiedy pożegnać się z gondolą i rozpocząć przygodę ze spacerówką? Nie spiesz się!

Szukasz wózka, który będzie dopasowany do potrzeb Twoich i dziecka i wciąż nie możesz zdecydować się na konkretny model? Przyjedź do sklepu stacjonarnego Przetestuj-Wózek w Warszawie przy ul. Pryzmaty 30 lub w Gliwicach przy ul. Tarnogórskiej 12, gdzie wspólnie z naszym doradcą porównasz i przetestujesz przed zakupem na specjalnie stworzonym torze wymarzony wózek dla dziecka. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/.

Umów się i przyjedź do nas