Spacerujesz z dzieckiem zimą? Zadbaj o odpowiednie oświetlenie wózka dziecięcego

Zimą na dworze wcześnie robi się ciemno. Jednak to właśnie wtedy, po powrocie z pracy, większość rodziców może wyjść na spacer z dzieckiem. Aby mieć pewność, że zarówno dziecko, jak i my sami jesteśmy bezpieczni, spacerując po zmroku, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie wózka. 

Czy wiesz, że w 2021 roku piesi stanowili ponad 16 proc. wszystkich poszkodowanych w ruchu drogowym? Główną przyczyną potrąceń było nieustąpienie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych, które nierzadko kończyły się tragicznie. W prawie co czwartym takim wypadku zginął człowiek. Po zapoznaniu się z tymi danymi statystycznymi z rocznego raportu Komendy Głównej Policji nasuwa się myśl: w razie “bliskiego spotkania” pojazdu z pieszym, to ten drugi narażony jest na większe niebezpieczeństwo. 

Bądź widoczny na drodze – ty i wózek!

Dlatego tak ważne jest to, abyśmy zadbali o widoczność na drodze, a jeśli spacerujemy zimą z dzieckiem – także o odpowiednie oświetlenie wózka. Chociaż obecnie większość modeli ma wbudowane elementy odblaskowe, wciąż niektóre wózki dziecięce nie są w nie wyposażone. 

Szukając wózka dziecięcego, poza dodatkowymi funkcjami, warto zwrócić uwagę na ten mały, ale jakże ważny element, jakim są elementy odblaskowe. W końcu wózek ma zapewnić naszemu dziecku nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo. 

Elementy odblaskowe w wózku dziecięcym najczęściej znajdziemy na:

  • kółkach;
  • stelażu;
  • wszyte w materiał siedziska spacerowego lub gondoli.
W wiele elementów odblaskowych został wyposażony m.in. wózek dziecięcy Britax Romer Smile III

Poznaj listę wózków z wbudowanymi elementami odblaskowymi!

Z myślą o bezpieczeństwie Twoim i Twojego dziecka przygotowaliśmy listę kilku wózków dziecięcych, które mają wbudowane elementy odblaskowe:

  • Britax Romer Smile III
  • Thule Sleek
  • Thule Shine
  • Cybex Avi
  • Leclerc Influencer

X-lander X-Move. Wózek z diodami LED

Jeśli bezpieczeństwo swojego dziecka stawiasz ponad wszystko i chcesz, żeby w okresie jesienno-zimowym wózek maluszka był bezpieczny, poznaj markę X-lander. X-lander, marka z polskim kapitałem, zadbała o to, aby rodzice, którzy potrzebują wózka nie tylko funkcjonalnego czy wygodnego, ale także bezpiecznego – mogli go dostać! Jednym z produktów tej marki jest wózek 2w1 X-lander X-Move.


Dlaczego ten model można nazwać bezpiecznym? Ponieważ to, co wyróżnia wózek X-lander X-Move spośród innych wózków to diody LED umieszczone w podnóżku! Dzięki pulsującemu światłu wózek będzie widoczny z dużo większej odległości, szczególnie po zmroku! Diody zasilane są trzema bateriami R4.

Lampeczki LED W wózku X-lander X-Move uczynią Cię widocznym na drodze

Warto także zauważyć, że wózek X-lander X-Move to model na każdy teren. Poradzi sobie na chodniku w mieście i na trudnej nawierzchni! A to wszystko za sprawą konstrukcji, dobrej amortyzacji i pompowanych kół. 

Skoro wózek dziecięcy X-Move jest modelem 2w1, oznacza to, że na jego stelaż wepniesz gondolę lub siedzisko spacerowe. Gondolę dziecko może użytkować już od pierwszego dnia życia. Jest ona solidna, a przy tym lekka. Dobrze sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym dzięki użytemu materiałowi o odpowiedniej strukturze. 

Siedzisko spacerowe do wózka X-lander X-Move można skierować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo siedzisko można rozłożyć do pozycji leżącej, zapewniającej spokojny sen dziecku podczas spaceru. Rozważając zakup wózka X-lander X-Move, warto zwrócić uwagę na nowoczesny system zapinania pasów bezpieczeństwa, dzięki któremu unikniesz niekontrolowanego odpięcia pasów przez dziecko podczas spaceru.

Szukasz wózka na okres zimowy, który będzie dopasowany do potrzeb Twoich i dziecka – i wciąż nie możesz zdecydować się na konkretny model? Przyjedź do sklepu stacjonarnego Przetestuj-Wózek w Warszawie przy ul. Pryzmaty 30 lub w Gliwicach przy ul. Tarnogórskiej 12, gdzie KUPISZ, a przed zakupem przetestujesz na specjalnie stworzonym torze wymarzony wózek dla dziecka oraz dokonasz zakupu. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71, albo rejestrując się on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/

Umów się i przyjedź do nas