Pierwszy spacer z dzieckiem zimą. O czym warto pamiętać?

To żadna nowość, że spacery z dzieckiem są ważne zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców. Regularne spacerowanie jest nie tylko receptą na długi sen dziecka, ale daje też chwilę wytchnienia rodzicom, chociaż to nie koniec płynących z niego korzyści. Wciąż jednak wielu rodziców zadaje sobie pytanie: jak długo można spacerować z dzieckiem zimą?

Pomimo, że od kilku dni pogoda nie rozpieszcza, rodzice nie rezygnują ze wspólnych spacerów z dzieckiem. Jak widać, spacerowanie z maluszkiem, jest możliwe niezależnie od warunków atmosferycznych. W końcu regularne spacery z maluszkiem przyczyniają się do budowy jego odporności i zapewniają spokojny sen, a rodzicom dają chwilę wytchnienia i pozwalają oderwać się od codziennych obowiązków.

Warto jednak pamiętać, że o ile z noworodkiem lub niemowlęciem w okresie wiosenno-letnim możemy spacerować bez większych przeszkód, tak w okresie zimowym, warto przygotować malca do pierwszego i kolejnych spacerów. 

Kiedy wyjść na pierwszy spacer?

Chociaż niektórzy lekarze i położne środowiskowe mają odmienne zdanie co do tego, w którym tygodniu życia dziecka odbyć z nim pierwszy spacer zimą, to większość jest zgodna co do tego, że pierwszy spacer powinno poprzedzać stopniowe przyzwyczajanie dziecka do pogody i temperatury, jaka panuje na zewnątrz. Według niektórych lekarzy czy położnych, dopiero dziecko, które będzie oswojone z mroźniejszym, zimowym powietrzem, można zabrać na pierwszy spacer. 

Niektórzy rodzice pomijają ten etap i w porozumieniu ze swoim lekarzem lub położną od razu zabierają dziecko na spacer. To normalne, że zarówno pierwszy, jak i drugi sposób ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niezależnie od wybranej metody warto przede wszystkim pamiętać o zdrowym rozsądku. Dlatego…

Przed spacerem sprawdź temperaturę powietrza

Jeśli planujesz pierwszy spacer z dzieckiem, wybierz najlepszą dla was porę dnia. Pamiętaj, że zimą często najcieplej jest między godziną 10 a 14. Koniecznie sprawdź też jaką temperaturę wskazuje termometr. Temperatura, wynosząca poniżej -10°C może wpłynąć na Wasz dyskomfort i popsuć radość płynącą ze spacerowania, a to następnie może przełożyć się na wasze samopoczucie. 

Pierwsze wyjście zimą z dzieckiem? Jak długo powinien trwać spacer? 

Pierwszy spacer zimą z dzieckiem, nie powinien trwać zbyt długo. Najlepiej aby trwał 15 czy 20 minut. Oczywiście każdy kolejny spacer można wydłużać o kolejne minuty, obserwując przy tym reakcje dziecka. 

Planujesz pierwszy spacer z dzieckiem zimą? Przygotuj wózek dziecięcy

Zanim wyjdziecie na pierwszy zimowy spacer, odpowiednio przygotuj wózek dziecięcy. Chociaż ściany wózka głębokiego, czyli gondoli osłaniają dziecko przed śniegiem czy mrozem, warto położyć dziecko w ciepłym śpiworku lub okryć go kołderką wykonaną z wodoodpornego materiału. Wychodząc na spacer zimą należy też zadbać o odpowiednie okrycie gondoli, używając do tego ochraniacza, który najczęściej jest w zestawie. Innym akcesorium przydatnym w okresie zimowym jest folia przeciwdeszczowa, którą możesz założyć na wózek. Nie zapomnij też o ciepłych mufkach. To one ochronią delikatną skórę Twoich dłoni, kiedy będziesz prowadziła wózek.

Ten artykuł może Cię zainteresować: Spacerujesz z dzieckiem zimą? Zadbaj o odpowiednie oświetlenie wózka dziecięcego

Szukasz najlepszego wózka na zimę, dopasowanego do potrzeb Twoich i dziecka? Przyjedź do sklepu stacjonarnego Przetestuj-Wózek w Warszawie przy ul. Pryzmaty 30 lub w Gliwicach przy ul. Tarnogórskiej 12, gdzie KUPISZ, a przed zakupem przetestujesz na specjalnie stworzonym torze wymarzony wózek dla dziecka oraz dokonasz zakupu. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując się on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/

Umów się i przyjedź do nas