Trzylatka w gondoli! Filmik na Tik Toku wywołał lawinę komentarzy. Zobacz zdjęcia!

Filmik opublikowany w aplikacji Tik Tok, na którym pewna mama z Wielkiej Brytanii wozi swoje dziecko w klasycznym wózku sprzed 40 lat, wywołał lawinę komentarzy. Jednak to nie data produkcji wózka zdziwiła internautów, ale wiek dziewczynki, która w nim jeździ… 

Choć wydawałoby się, że filmików, które zostały opublikowane w popularnej aplikacji Tik Tok jest tak wiele, że trudno już czymś nowym zaskoczyć internautów, użytkowniczce princesscoyle (Gina Coyle) to się udało! Od czasu do czasu ta fanka stylu retro publikuje filmiki, na których widać jej trzyletnią córkę w takim wózku:

Trzylatka w gondoli! To nie problem?

Internauci, którzy natrafili na filmiki opublikowane przez matkę, nie szczędzili jej słów krytyki. Niektórzy twierdzili, że trzyletnia dziewczynka nie powinna jeździć w takim wózku i już dawno z niego wyrosła. Jednak Gina Coyle ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Pod jednym z komentarzy można było przeczytać jej odpowiedź: “Nadal się mieści, więc nie widzę problemu”. 

Źródło: Tik Tok Princesscoyle

Oczywiście to, jak ktoś wozi swoje dziecko, jest jego indywidualną sprawą. Natomiast przyjęło się, że noworodki i niemowlęta do około 6. miesiąca życia powinny jeździć w gondoli (ZOBACZ: Kiedy pożegnać się z gondolą?), a starsze dzieci – w spacerówce. Nowoczesne spacerówki są wygodne i funkcjonalne, mają funkcję rozkładania oparcia czy regulowany podnóżek, ale przede wszystkim są bezpieczne dla ciekawych świata dzieci.

Uprząż w wózku? To ma sens!

Dzieci, które wyrosły z gondoli, najczęściej są już zainteresowane otoczeniem i chętnie rozglądają się lub wychylają z siedziska podczas spacerów. Aby umożliwić im poznanie świata, a przy tym zapewnić maksimum bezpieczeństwa, producenci wyposażyli spacerówki w regulowaną uprząż (3 lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa) z miękkimi ochraniaczami oraz w pałąk uniemożliwiający wyślizgnięcie się dziecka z wózka

Gondole rzadko kiedy są wyposażone w uprząż dla dziecka. Chociaż na poniższym zdjęciu widać, że dziewczynka zabezpieczona jest szelkami, nie należą one raczej do standardowego wyposażenia tego wózka. Dodatkowo szelki te zostały założone jedynie na tułów dziecka. Warto pamiętać, że zapinanie pasów w wózku dziecięcym jest ważne, a ich nieużywanie lub używanie w sposób nieprawidłowy (pozostawienie luzu) może być opłakane w skutkach. Z pozoru niegroźne wyślizgnięcie się dziecka z wózka może doprowadzić u niego do uszczerbku na zdrowiu. Przeczytaj: Nie zapinasz dziecka w wózku? Tak narażasz jego zdrowie. Zapinaj pasy!

Źródło: Tik Tok Princesscoyle

Ten artykuł może Cię zainteresować: Wózki dla dzieci. Jak zmieniały się na przestrzeni lat.

Umów się i przyjedź do nas