Wózek biegowy Baby Jogger Summit X3 – opinia ekspertów z Magazynbieganie.pl

Witamy Was serdecznie! Z tej strony Rafał i mój gość specjalny, którego już dobrze znacie – Jakub Karasek, ekspert do spraw biegania z portalu magazynbieganie.pl! W dzisiejszym artykule chcemy zaprezentować Wam wózek biegowy Baby Jogger Summit X3, który Kuba miał przyjemność przetestować przed naszym spotkaniem. Zapraszamy Was na 3 artykuł poświęcony wózkom biegowym! Ci, którzy wolą oglądać, zamiast czytać, VIDEO znajdą pod artykułem!

Już na początku naszej rozmowy Kuba przyznał, że: „Summit X3 […] sprawdzi się w każdych warunkach: w mieście, poza miastem i w lekkim terenie”. O tym gdzie i jak jeszcze możecie wykorzystać wózek biegowy Summit X3 dowiecie się w tym artykule! W wózku Baby Jogger Summit X3 oceniono: uniwersalność, składanie, kompaktowość, budkę i zwrotność.

1. Uniwersalność

Wózek Baby Jogger Summit X3 to model, który sprawdzi się w każdych warunkach: w mieście i w terenie. Dzięki amortyzacji i pompowanym kołom (i skrętnemu, blokowanemu przedniemu kołu) wózek nadaje się nie tylko do biegania, ale też do innych aktywności sportowych, w tym codziennych spacerów.

2. Składanie

Wózek biegowy Baby Jogger Summit X3 posiada genialny system składania. Model ten złożysz w kilka sekund, co z pewnością docenisz kiedy chcesz pobiegać w terenie i nie zamierzasz tracić czasu na rozkładanie lub później składanie wózka dziecięcego. Aby złożyć wózek Summit X2 wystarczy odbezpieczyć blokadę i pociągnąć za rączkę, a wózek złoży się sam!

3. Kompaktowość

Summit X3 jest bardzo kompaktowy. W sumie to jeden z niewielu wózków biegowych, które zmieszczą się do małych bagażników. Ponadto patrząc na jego ogólne wymiary warto wspomnieć, że są nieco większe niż standardowy wózek, ale wciąż akceptowalne do tego by użytkować go każdego dnia. Oprócz tego, użytkując wózek Baby Jogger Summit X3 warto docenić go za jego aerodynamiczną konstrukcję i wykończenie.

4. Budka

Chociaż podczas codziennego użytkowania nie zwracamy uwagi na budkę przeciwsłoneczną, w daszku wózka Summit X3 znajdziesz wywietrznik z moskitierą, które zapewniają wymianę powietrza ale też umożliwiają podgląd dziecka (ciekawe jest to, że w tym modelu tak zwanych świetlików do podejrzenia dziecka jest kilka!). Oprócz tego w wózku Summit X3 budka przeciwsłoneczna jest w rozmiarze XL, co wpływa na lepszą osłonę dziecka podczas aktywności lub codziennego spaceru.

5. Zwrotność

Zwrotność to element mało typowy dla innych wózków biegowych, aczkolwiek charakterystyczny dla tego modelu. W wielu wózkach biegowych przednie koło jest zablokowane, lub zupełnie sztywne (nie ma możliwości odblokowania go), natomiast model Summit X3 dzięki opcji odblokowania koła jest niezwykle skrętny. Ponadto jeśli biegniemy z wózkiem od Baby Jogger i musimy pokonać wiele zakrętów możemy – korzystając z ramy odblokować przednie koło i manewrować wózkiem.

Podsumowując, wózek Baby Jogger Summit X3 jest skierowany do osób aktywnych, które szukają uniwersalnego wózka do różnych aktywności fizycznych, ale też do codziennych spacerów. Wózek sprawdzi się już od pierwszych dni życia, dzięki możliwości wpięcia gondoli na stelaż Summit X3.

Jeżeli chcesz przetestować ten wózek przed zakupem to zapraszamy Cię👍 Przyjedź do naszego sklepu w Warszawie na Pryzmaty 30. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując online.

Umów się i przyjedź do nas