Pieluszka na wózku dziecięcym? Nie rób z wózka sauny!

Do Polski przyszła fala silnych upałów. Wysoka temperatura powietrza, przekraczająca ponad 30°C sprawia, że wielu rodziców stara się ochronić swoje dzieci przed upałem i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Troska o najmłodszych cieszy, o ile rodzic nie używa do tego pieluszki, nakładając ją na daszek wózka, w którym znajduje się dziecko. Dlaczego?

Jeszcze kilkanaście lat temu, nikogo nie dziwił widok wózka dziecięcego okrytego pieluszką. Przełom nastąpił po opublikowaniu badań przez szwedzkich dziennikarzy z „Svenska Dagbladet”, którzy dowiedli, jak szybko wzrasta temperatura wewnątrz dziecięcego wózka, na budkę którego został nałożony dowolny materiał.

Kliknij TUTAJ i obejrzyj filmik dowodzący, jak szybko wzrasta temperatura w przykrytym pieluszką wózku

Brak prawidłowej cyrkulacji powietrza, stale rosnąca temperatura wewnątrz przykrytego pieluszką wózka, a przy tym zwiększona wilgotność może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu malucha. Ograniczenie odpowiedniego przepływu powietrza może spowodować w krótkim odstępie czasu reakcję obroną organizmu.

Pieluszka na wózku dziecięcym? Poznaj konsekwencje takiego zachowania

Dziecko, które przebywa w przykrytym dowolnym materiałem wózku, czuje się tak, jak Ty wchodząc do sauny. Przebywanie w tak niekorzystnych dla dziecka warunkach może szybko doprowadzić do uczucia pragnienia, wzmożonej potliwości, problemów z oddychaniem, czy nagłą zmianą nastroju.

Ale to nie wszystko! Brak dostępu do świeżego powietrza i znaczny wzrost temperatury może doprowadzić u dziecka do pieluszkowego udaru cieplnego, czyli do stanu, w której doszło do przegrzania organizmu. Do objawów pieluszkowego udaru cieplnego należy zaliczyć:

  • przyspieszone bicie serca,
  • płytki oddech,
  • zaczerwienioną skórę,
  • drażliwość i niepokój u dziecka,
  • wymioty, a nawet utratę przytomności.

Co wybrać zamiast pieluszki?

Jeśli zależy Ci na ochronie dziecka w okresie letnim pamiętaj przede wszystkim o nieprzegrzewaniu go. Ubieraj dziecko w luźną, stworzoną z naturalnych materiałów odzież, stosuj kremy ochronne z filtrem, podawaj dziecku więcej płynów i staraj się spacerować z dzieckiem w cieniu. Nie bez znaczenia będzie też wybór odpowiedniego wózka dziecięcego, z którego maluszek skorzysta w okresie letnim. Pamiętaj, że wózek dziecięcy na lato powinien posiadać system wentylacji, panel powiększający budkę ukryty pod suwakiem lub możliwość zamocowania parasolki, osłaniającej przed słońcem.

Ten artykuł Cię zainteresuje: Akcesoria do wózka dziecięcego na lato

Szukasz najlepszego wózka dziecięcego na lato? Odwiedź nasz sklep stacjonarny w Warszawie, przy ul. Pryzmaty 30 lub w Gliwicach, przy ul. Tarnogórskiej 12. Zadzwoń 22 378 10 71 i umów się na wizytę, podczas której jeszcze przed zakupem sprawdzisz możliwości wybranych przez siebie wózków na lato na torze do testów terenowych. Pamiętaj, że rejestracja miejsca jest obowiązkowa.

Call Now ButtonUmów się i przyjedź do nas