Pieluszka na wózku dziecięcym? Nie rób z wózka sauny!

Do Polski przyszła fala silnych upałów. Wysoka temperatura powietrza, przekraczająca ponad 30°C sprawia, że wielu rodziców stara się ochronić swoje dzieci przed upałem i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Troska o najmłodszych cieszy, o ile rodzic nie używa do tego pieluszki, nakładając ją na daszek wózka, w którym znajduje się dziecko. Dlaczego?

Jeszcze kilkanaście lat temu, nikogo nie dziwił widok wózka dziecięcego okrytego pieluszką. Przełom nastąpił po opublikowaniu badań przez szwedzkich dziennikarzy z „Svenska Dagbladet”, którzy dowiedli, jak szybko wzrasta temperatura wewnątrz dziecięcego wózka, na budkę którego został nałożony dowolny materiał.

Kliknij TUTAJ i obejrzyj filmik dowodzący, jak szybko wzrasta temperatura w przykrytym pieluszką wózku

Brak prawidłowej cyrkulacji powietrza, stale rosnąca temperatura wewnątrz przykrytego pieluszką wózka, a przy tym zwiększona wilgotność może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu malucha. Ograniczenie odpowiedniego przepływu powietrza może spowodować w krótkim odstępie czasu reakcję obroną organizmu.

Pieluszka na wózku dziecięcym? Poznaj konsekwencje takiego zachowania

Dziecko, które przebywa w przykrytym dowolnym materiałem wózku, czuje się tak, jak Ty wchodząc do sauny. Przebywanie w tak niekorzystnych dla dziecka warunkach może szybko doprowadzić do uczucia pragnienia, wzmożonej potliwości, problemów z oddychaniem, czy nagłą zmianą nastroju.

Ale to nie wszystko! Brak dostępu do świeżego powietrza i znaczny wzrost temperatury może doprowadzić u dziecka do pieluszkowego udaru cieplnego, czyli do stanu, w której doszło do przegrzania organizmu. Do objawów pieluszkowego udaru cieplnego należy zaliczyć:

  • przyspieszone bicie serca,
  • płytki oddech,
  • zaczerwienioną skórę,
  • drażliwość i niepokój u dziecka,
  • wymioty, a nawet utratę przytomności.

Co wybrać zamiast pieluszki?

Jeśli zależy Ci na ochronie dziecka w okresie letnim pamiętaj przede wszystkim o nieprzegrzewaniu go. Ubieraj dziecko w luźną, stworzoną z naturalnych materiałów odzież, stosuj kremy ochronne z filtrem, podawaj dziecku więcej płynów i staraj się spacerować z dzieckiem w cieniu. Nie bez znaczenia będzie też wybór odpowiedniego wózka dziecięcego, z którego maluszek skorzysta w okresie letnim. Pamiętaj, że wózek dziecięcy na lato powinien posiadać system wentylacji, panel powiększający budkę ukryty pod suwakiem lub możliwość zamocowania parasolki, osłaniającej przed słońcem.

Ten artykuł Cię zainteresuje: Akcesoria do wózka dziecięcego na lato

Szukasz najlepszego wózka dziecięcego na lato? Odwiedź nasz sklep stacjonarny w Warszawie, przy ul. Pryzmaty 30 lub w Gliwicach, przy ul. Tarnogórskiej 12. Zadzwoń 22 378 10 71 i umów się na wizytę, podczas której jeszcze przed zakupem sprawdzisz możliwości wybranych przez siebie wózków na lato na torze do testów terenowych. Pamiętaj, że rejestracja miejsca jest obowiązkowa.

Umów się i przyjedź do nas